w

Kiedy premiera Battlefield 6? Gracze będą musieli poczekać kilkanaście miesięcy

Deweloperzy szykują największą grę w historii serii Battlefield. Premiera szóstej edycji gry już w święta 2021.


Electronic Arts ujawniło, że kolejna odsłona serii Battlefield będzie miała “niespotykaną dotąd skalę”. Datę premiery ustalono na święta 2021 roku. Wraz z nadejściem 6. edycji tytułu, Battlefield 5 oraz Star Wars: Battlefront 2 otrzymają ostateczną aktualizację zawartości.

Deweloperzy prawdopodobnie chcą się zrehabilitować wydaniem naprawdę dobrego Battlefield 6 za piątą część. Ta borykała się z licznymi problemami i niedociągnięciami już od samego momentu powstania. Mnóstwo obiecanych funkcji ostatecznie nigdy nie zostało wprowadzonych do gry. Mowa tutaj chociażby o meczach 5 vs 5.

Reanimację serii Battlefield czas zacząć

Wraz z premierą konsol nowej generacji wygląda na to, że EA i DICE mają nadzieję na reanimację serii Battlefield. W najnowszym wezwaniu firmy dotyczącym wyników finansowych, dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, podał kilka szczegółów na temat niektórych planów firmy na 2021 rok i później.

Według Wilsona, kolejna gra Battlefield jest już w trakcie prac w DICE i ma „niespotykaną dotąd skalę”. Wilson dodał, że konsole nowej generacji dają studiu możliwość urzeczywistnienia „wizji nowej generacji” dla serii. Jak mówi Wilson – wewnętrzne testy gry Battlefield 6 już trwają i jak dotąd opinie na temat gry są pozytywne. Co więcej wiosną 2022 roku wydawcy planują pochwalić się kolejnym tytułem z tej serii.

Według EA, Battlefield 6 będzie jedną z sześciu gier nowej generacji. Zobaczymy również nową odsłonę Need for Speed, którą firma planuje uruchomić w roku fiskalnym 2022. Ten rozpocznie się w kwietniu 2021 i potrwa do marca 2022.