w

Konami wprowadzi PES 2021 w formie płatnego dodatku, gracze są oburzeni

Konami

Deweloper Pro Evolution Soccer zapowiada płatną aktualizację zamiast kolejnej części gry.


Twórcy gry twierdzą, iż nie mają wystarczającej ilości czasu na opracowanie kolejnej odsłony Pro Evolution Soccer, ale zamiast tego wprowadzą płatną aktualizację.

Płatna aktualizacja zamiast pełnego tytułu

PES od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy na całym świecie. Każdego roku od 2001 do fanów trafia nowa i ulepszona wersja, aż do teraz. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zarobić na chcącej nowości społeczności.

W oficjalnym oświadczeniu Konami podaje, iż w związku z premierą konsol nowej generacji, studio ma więcej pracy i nie starczy im go na stworzenie PES 2021. Zamiast tego, do gry trafi „aktualizacja sezonu” i jak się okazuje w dalszej części wpisu, będzie ona dostępna w „atrakcyjnej cenie”.

Oddani tytułowi gracze uważają, iż jest to zwykła wymówka, albowiem premiera konsol znana była już od roku i odpowiedzialne studio powinno zorganizować i podzielić odpowiednio pracowników na poszczególne zadania.

Na twitterze możemy zauważyć wiele postów namawiających graczy do odrzucenia płatnego dodatku i tym samym zaprotestowania.

Wyjaśnienie Konami brzmi, jak wymówka dziecka z podstawówki, które tłumaczy się nauczycielce dlaczego nie przygotowało prezentacji.

Być może na utracie PR twórców PES zyska konkurencyjna FIFA.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Gaming