w

Legendarny mem z Rickiem Astleyem znalazł się w Half Life Alyx

Tańczący Rick Astley w Half Life Alyx? Czemu nie? Nie ma jak to dać się “Rickrolle’dować” w 2020 roku.


Half Life Alyx to świetna gra, która zadebiutowała kilka dni temu na Steamie. Fani serii doczekali się kolejnej odsłony gry, która tym razem postawiła na wirtualną rzeczywistość. Decyzja była niesamowicie kontrowersyjna, natomiast ostatecznie jak najbardziej się opłaciła.

Gra szybko stała się hitem, a niektórzy tak bardzo przeżyli całą historię, że nie mogli powstrzymać łez po skończeniu całej historii.

Rick Hastley w Half Life Alyx

Jeden z użytkowników serwisu Reddit o nicku “DebugLogError” opublikował wpis, w którym pisze, że znalazł w Half Life Alyx bardzo ciekawą anomalię. Po włączeniu monitorów pokazywał się na nich znany wszystkim mem. Rickrolling nie jest jednak easter eggiem, a tworem jednego z graczy. Wygląda jednak naprawdę zabawnie.

Efekt ten osiągnięto za sprawą podmiany plików. Jak dowiadujemy się z sekcji komentarzy, wszystkie filmy są zapisane jako “webm” i nie ma większych problemów z ich podmianą. Nie wpływa to na grywalność, a stanowi ciekawe urozmaicenie.

Half Life Alyx osiągnął spory sukces, jeżeli chodzi o sprzedaż i popularność. Jeszcze przed premierą wiele osób decydowało się na zakup VR, a Valve pokazało, że nawet przy obecnej technologii jest naprawdę spory potencjał w wirtualnej rzeczywistości. Do tej pory wykorzystało to stosunkowo niewiele gier, choć jest kilka perełek pokroju Beat Saber, czy Super Hot.