w

Microsoft kupuje Bethesdę i Zenimax za 7,5 miliarda dolarów. Co trzeba o tym wiedzieć?

Microsoft ogłosił, że przejmie Bethesdę i Zenimax. Transkacja ma wynieść 7.5 miliarda dolarów.


W ramach monumentalnego przejęcia, które wstrząśnie światem gier, Microsoft ogłosił, że przejmie markę ZeniMax Media i spółkę macierzystą Bethesdy. The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Dishonored, Wolfenstein, Prey, Rage, The Evil Within, Quake i nadchodzące Starfield stanie się częścią rodziny Xboxa i jest to naprawdę zdumiewające.

Wiadomość została opublikowana dziś po południu przez dziennikarza Bloomberga, Jasona Schreiera, kilka sekund przed tym, jak Microsoft ogłosił to oficjalnie.

Takiej transakcji z pewnością spodziewało się niewiele osób

Transakcja za 7.5 miliarda dolarów robi niemałe wrażenie na społeczności graczy. Szef Xboxa Phi; Spencer z zadowoleniem przyjął długą listę studiów gier komputerowych i marek ZeniMax w rodzinie Xbox Game Studios Microsoftu. W poście na swoim blogu wspomniał również o wyłączności:

Jako jeden z największych, najbardziej uznanych przez krytyków, prywatnych twórców gier i wydawców gier na świecie” – napisał Spencer – „Bethesda to niezwykle utalentowana grupa 2300 osób na całym świecie, które tworzą jedne z najbardziej utalentowanych kreatywnych studiów w naszej branży. Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog i Roundhouse Studios.

Spencer powiedział, iż nie może się doczekać szeregu nadchodzących gier marki, które zostaną wprowadzone na platformę PC oraz Xbox:

Jedną z rzeczy, które najbardziej mnie ekscytują, są plany przyszłych gier Bethesdy, niektórych zapowiedzianych i wielu niezapowiedzianych, na konsole Xbox i PC.

Nie wiadomo czy tytuły te trafią na PlayStation 5, jednak wszystkie produkcje zostaną uwzględnione w momencie premiery w Xbox Game Pass lub będą kosztować około 70$.

Podzielamy głęboką wiarę w fundamentalną moc gier, ich zdolność do łączenia się, wzmacniania i przynoszenia radości. I przekonanie, że powinniśmy nieść to każdemu – niezależnie od tego, kim jesteś, gdzie mieszkasz lub w co grasz. Niezależnie od rozmiaru ekranu, kontrolera czy nawet możliwości korzystania z niego – powiedział Todd Howard z Bethesdy w dzisiejszym oświadczeniu.

Póki co, nie znamy więcej szczegółów na temat przejęcia Bethesdy i Zenimaxa przez Microsoft, jednak bardzo prawdopodobne, iż te pojawią się już w najbliższym czasie.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming