w

New World powoduje “smażenie się” kart graficznych? Lawina negatywnych komentarzy

New World zwrócił na siebie uwagę milionów graczy i wielu popularnych streamerów.


Po wielkiej premierze beta, New World szybko zwrócił na siebie uwagę milionów graczy, a przede wszystkim streamerów, którzy zaczęli coraz częściej transmitować rozgrywkę z tej produkcji. Niestety, 21 lipca pojawiły się doniesienia o potencjalnym problemie z New World, który spowodował awarie sprzętowe kart graficznych o wartości od 1000 dolarów, czyli ok. 4000 tysięcy złotych.

Wersja beta New World dosłownie usmażyła sporo kart graficznych

Społeczność New World zaczęła coraz częściej wspominać, że wersja beta tej gry, spowodowała spalenie kart graficznych.

Świetnym przykładem jest tutaj streamer GLADD, który poinformował w swoich mediach społecznościowych:

Granie w wersję beta New World na moim EVGA 3090 całkowicie usmażyło moją kartę graficzną. Istnieje wiele kont, na których to samo dzieje się z tą samą kartą w tej samej grze. 

Na fale podobnych komentarzy, odpowiedzi udzielił członek obsługi klienta:

Dziękujemy wszystkim za udostępnienie raportów na temat tego problemu, uważamy, że jest to związane z ustawieniami sterownika i ogranicznikami liczby klatek na sekundę. 

Rozwiązaniem tego problemu ma być “ograniczenie klatek na sekundę”.

Część graczy domaga się nawet wysłania nowej karty od Amazona, ponieważ dotychczasowa uległa zniszczeniu podczas gry w betę New World. Deweloperzy twierdzą jednak, że beta New World jest bezpieczna, natomiast dodatkowo dodali oni łatkę, która ogranicza liczbę FPS-ów na ekranie menu.