w

Ninjas in Pyjamas, zagraniczna organizacja esportowa wyraża wsparcie dla protestów w Polsce

To prawdopodobnie pierwsza organizacja esportowa, która publicznie wyraziła wsparcie dla protestów w Polsce.


W esportowej Polsce póki co próżno szukać oficjalnych nawiązań dla strajku kobiet. Tymczasem sytuacja w naszym kraju dotarła już za granicę i widać pierwsze drużyny, które za sprawą swojego Facebooka i Twittera wyrażają wsparcie dla protestów.

Świat gier w ostatnich miesiącach był często wykorzystywany do politycznych “gierek”. Przypomnijmy, że z Fortnite usunięto policyjne samochody, a Riot zwolnił pracownika wypowiadającego się negatywnie o George’u Floydzie.

liquipedia

Ninjas in Pyjamas ze wsparciem dla protestu

Tym razem wiele osób w Polsce na pewno się ucieszy, że jedna z najpopularniejszych, międzynarodowych organizacji wprost poparła trwający protest.

Na profilu organizacji pojawił się symbol pioruna, oprócz tego ustawiono lokalizację na Polskę. To mały, ale jakże ważny gest. Widać to chociażby po liczbie komentarzy, czy reakcji.

Trudno powiedzieć, czy polskie organizacje też się na to zdecydują. Wiadomo, że w naszym kraju wiele osób boi się reakcji reklamodawców i sponsorów, dlatego raczej nikt nie miesza się w taki sprawy, dopóki nie musi.