w

Nintendo przedwcześnie ujawnia datę wydania Rocket League za darmo

Rocket League zamierza przejść na model free-to-play. Psyonix zszokował społeczność graczy.


Psyonix zszokował społeczność Rocket League jeszcze w lipcu, kiedy ogłosili, iż pięć lat po wydaniu gry, ta zostanie przeniesiona na model free-to-play. Początkowo ogłaszano, iż plan ten stanie się rzeczywistością jeszcze “tego lata”. Mimo to, pomysł uległ nieco przesunięciu, lecz darmowe “piłkarzyki” zadebiutują już 23 września.

Powyższa informacja przedwcześnie została ujawniona przez Nintendo. Rocket League stanie się darmowy na wszystkich platformach, czyli PS4, Xbox lub Switch oraz PC.

Deweloperzy zamierzają zrekompensować się graczom, którzy wcześniej zakupili tytuł

Użytkownicy, którzy już wcześniej zakupili grę, otrzymają pewną rekompensatę. Deweloperzy zamierzają wręczyć im wszystkie DLC, które zostały wydane w ciągu ostatnich 5 lat, a także tytuł gracza z rokiem, w którym rozpoczął rozgrywkę. Wśród upominków znajdują się także elementy i sprzęt do wyposażenie samochodów.

Ważne informacje dla graczy, którzy chcą uzyskać ten tytuł za darmo

Dla graczy, którzy zechcą odebrać tytuł, gdy tylko ten stanie się darmowy istnieje kilka ważnych informacji. Przede wszystkim gra nie będzie już dostępna w serwisie Steam dla użytkowników PC. Jedynym dostępnym sklepem będzie Epic Games. Mimo to, użytkownicy, którzy posiadają tą grę na platformie Valve nadal będą mogli grać za jej pośrednictwem.

Dla właścicieli konsol istnieje możliwość odebrania Rocket League w Nintendo eShop, Microsoft Store, a także PlayStation Store. Nie istnieje również potrzeba subskrypcji online, aby grać w tą produkcję.

Dodatkowo częścią gry stanie się postęp międzyplatformowy. Gracze, którzy grają na jednej konsoli, ale chcą przejść na inną, mogą przenieść swoje wyniki. Oczywiście to działanie jest możliwe pod warunkiem, że użytkownicy połączą to samo konto Epic Games.

Psyonix nie tylko wypuszcza swój tytuł za darmo, ale również wprowadza system rankingowy, który ma usprawnić sezony rywalizacji.