w

Nowe studio EA stworzy grę Star Wars z otwartym światem? Coś faktycznie jest na rzeczy?

EA zamierza stworzyć tytuł Star Wars z otwartym światem? Wszystko w rękach nowego studia.


Electronic Arts nie jest obcy kultowej serii Gwiezdnych Wojen, czego najlepszym dowodem są takie tytuły, jak chociażby Star Wars Jedi: Upadły zakon czy też Knights of The Old Republic.

Obecnie nowe studio EA dało graczom pewną wskazówkę na to, co zamierza opublikować w najbliższej przyszłości. Czy będzie to kolejna odsłona Gwiezdnych Wojen z otwartym światem?

Pewna wskazówka może nakierowywać na grę Star Wars z otwartym światem

EA Vancouver w 2019 roku odwołał swój projekt, który miał koncentrować się na stworzeniu tytułu z serii Star Wars, który posiadałby otwarty świat. Według raportu z tamtego okresu deweloperzy musieli skupić się na czymś zupełnie innym, co pochłaniało ogromne ilości czasu. Teraz EA posiada nowe studio deweloperskie, za którego sterami usiadł Kevin Stephen, były wiceprezes Monolith, które jest znane z wielu przygodowych tytułów z otwartym światem.

Bardzo prawdopodobne, że amerykańscy wydawcy postanowią powrócić do swojego pomysłu sprzed 2 lat i zacząć inwestować czas nowego studia w tworzenie nowej odsłony Gwiezdnych Wojen. Z racji doświadczenia Stephena, można spodziewać się, że tytuł będzie posiadał otwarty świat.

Trudno powiedzieć, co rzeczywiście planuje Electronic Arts, jednak bardzo prawdopodobne, że ten będzie chciał konkurować z Ubisoftem, który już w styczniu 2021 roku zapowiedział, że zamierza stworzyć produkcję opartą o świat Gwiezdnych Wojen, posiadającą otwarty świat. Mogą upłynąć miesiące, a nawet lata, zanim społeczność graczy pozna konkrety, jednak można się tego spodziewać.