w

Ojciec odkrył, że jego 11-letnia córka wydała prawie 23 tysiące złotych na Robloxa

11-letnie dziecko wydało prawie 23 tysiące złotych na Robloxa. Jej ojciec był zszokowany.


O tym, że najlepiej zarabia się na grach skierowanych przede wszystkim do dzieci wiadomo nie od dziś. W przeszłości nierzadko zdarzały się sytuacje, w których dzieci jakimś cudem uzyskiwały dostęp do kont bankowych swoich rodziców i wydawały ich pieniądze na przeróżne gry komputerowe. Nie inaczej było w przypadku Steve’a Cumminga.

„Byłem zaskoczony, widząc setki oddzielnych transakcji, wszystkie od 0,99 do 9,99 £”

Córka Pana Cumminga poprosiła ojca o zakup w Robloxie za ok. 25 złotych. Ten przystał na jej prośbę i z racji panującej obecnie sytuacji na świecie, mimo niezbyt dużego “zaawansowania technologicznego” dokonał płatności za pośrednictwem bankowości internetowej. Miesiąc po dokonaniu tej transkacji ponownie zalogował się na swoje konto i był przerażony:

Byłem zaskoczony, widząc setki oddzielnych transakcji, wszystkie od 0,99 do 9,99 £. Nie mogłem tego zrozumieć. Myślałem, że zostałem oszukany. – powiedział Cumming

Ojciec 11-latki postanowił zadzwonić do banku w celu zablokowania swojej karty debetowej, jednak i to nie powstrzymało pobrania kolejnego tysiąca funtów za pośrednictwem konta Google Pay. Co ciekawe – jego córka sądziła, iż “gra za pieniądze z Monopoly”.

Mimo to, iż gra pozwala dzieciom na wydawanie ogromnych sum w grze, to trzeba przyznać, iż Roblox Corporation zachowało się naprawdę nieźle. Steve Cumming skontaktował się z deweloperami gry, którzy postanowili wydać mu pełny zwrot pieniędzy.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapobiec nieautoryzowanym zakupom, podejmując takie działania, jak nieprzechowywanie informacji rozliczeniowych, i współpracujemy bezpośrednio z rodzicami, aby w miarę możliwości zapewnić odpowiednie zwroty pieniędzy, co ma miejsce właśnie w tym przypadku – skomentowała firma.

Takie przypadki bardzo często mają miejsce w grach komputerowych. Niegdyś mogliśmy usłyszeć chociażby o nastolatku, który “nieświadomie” wydał 8 tysięcy dolarów na FIFĘ.