w

Plague Inc. zostało zbanowane w Chinach, powodem koronawirus?

Twórcy Plague Inc. poinformowali o zbanowaniu ich produkcji w chińskim App Store.


Plague Inc.to najprościej mówiąc symulator wirusa. Wydana w 2012 produkcja była niesamowicie popularna szczególnie w Chinach. Od lat cieszyła się powodzeniem, a po wybuchu epidemii koronawirusa wielu graczy zdecydowało się na powrót do tworzenia własnych wirusów.

Dość niespodziewanie Plague Inc. zostało usunięte z chińskiego App Store. Twórcy już ustosunkowali się do zablokowania.

PLAGUE INC. ZOSTAŁO USUNIĘTE W CHINACH

Plague Inc zbanowane

Ndemic Creations w swoim oficjalnym oświadczeniu informuje, że nie zna powodu zbanowania swojej gry. Domniemywa się, że chodzi tutaj o koronawirusa i negatywny wpływ na społeczeństwo. Odpowiedzialne za blokadę “Cyberspace Administration of China” nie odpowiada póki co na wiadomości developerów.

Oficjalnym powodem bana jest zawieranie nielegalnych treści – komunikat może oznaczać tak naprawdę wszystko i nie tłumaczy dosłownie niczego. Warto wspomnieć, że Plague Inc. było najpopularniejszą grą na iOS w Chinach. Produkcja została doceniona przez wielu ekspertów jako bardzo dobra gra edukacyjna.

Koronawirus i gry w Polsce

Do tej pory nie potwierdzono oficjalnie żadnego przypadku zarażenia w Polsce, natomiast świat gier już bardzo mocno poczuł koronawirusa. Wczoraj Wojewoda Śląski zdecydował o niewpuszczaniu widowni do katowickiego spodka podczas Intel Extreme Masters 2020. W efekcie zobaczyliśmy chyba najsmutniejsze otwarcie IEM w historii.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Gaming