w

Popularna Youtuberka zrezygnowała z roli w Cyberpunku 2077 w związku z jej dramami

Jedna z chińskich Youtuberek zrezygnowała z roli w Cyberpunku 2077.


渗透之C菌 to jedna z najpopularniejszych Youtuberek i jednocześnie Streamerek w Chinach. Na Youtube jej kanał nie jest jakiś niesamowicie duży, natomiast na chińskich platformach śledzi ją cała masa ludzi.

Youtuberka miała być jedną z postaci w Cyberpunku 2077, natomiast po oficjalnym ogłoszeniu tego przez CDPR, na Weibo rozpętała się niesamowicie zażarta dyskusja w związku z dramami, jakie miała w przeszłości influencerka.

Youtuberka ostatecznie się poddała

Gracze czekający na nową produkcję CDPR bardzo mocno skrytykowali decyzję deweloperów o podjęciu współpracy z 渗透之C菌. Wszystko przez to, że Youtuberka brała udział w wielu dramach związanych ze związkami homoseksualnymi, czy nielegalną dystrybucją gier.

Największym problemem miało być upychanie znanych osób do Cyberpunka na siłę i bez wcześniejszego researchu. CD Projekt RED nie skomentował całej sprawy, a Youtuberka postanowiła sama zrezygnować ze swojej roli.

“Jestem zaszczycona, że zostałam wybrana jako streamerka “easter egg” w grze i występuję jako głos dla niektórych NPC. Uwielbiam tę grę, dlatego przyjęłam ofertę i zakończyłam nagrywanie na początku 2020 roku w studiu CDPR UK. Niestety po ogłoszeniu otrzymałam wiele krytyki ze społeczności internetowej, dlatego zrezygnowaam z tej roli i poprosiłem CDPR o usunięcie mojego głosu z gry. Mam nadzieję, że ten incydent nie osłabił oczekiwań.”

Studio nie tylko nie skomentowało tej decyzji, ale też usunęło wszystkie ogłoszenia w tej sprawie.