w

Producent Wiedźmina o kolorze skóry aktorów i ich doborze

Producent serialu o Wiedźminie odniósł się do kontrowersji wokół doboru aktorów i ich koloru skóry.


Lauren S. Hissrich odniosła się do pytań, jakie pojawiały się dosłownie wszędzie. Według wielu oglądających, producenci poszli na ogromny kompromis, nie do końca oddając wygląd wszystkich postaci zgodnie z ich opisem.

Ta kwestia zapewne nie zostałaby tak szeroko poruszona, gdyby nie gry CD Projekt RED, które jednak zakorzeniły pewien wygląd bohaterów w świadomości graczy.

Jak do tego doszło?

Może nie byłoby tak wielkiego problemu, gdyby nie gry CD Projekt RED. Tam faktycznie bohaterowie pasowali wyglądem do tego, co opisywał Andrzej Sapkowski. Podczas AMA na Reddice, poznaliśmy ostatecznie stanowisko twórców serialu.

Ponieważ jest rok 2020, świat jest bardzo dużym i zróżnicowanym miejscem, postanowiliśmy pokazać to nieco inaczej. Ludzie nie zwracają już takiej dużej uwagi do koloru skóry – nie dlatego, że są tego samego koloru, ale społeczność zauważa większe problemy, niż skórka.

Producentka wspomina, że ostatecznie mówimy o Wiedźminie. Świecie z mnóstwem potworów i zróżnicowanych postaci. W takiej sytuacji zwracanie uwagi na kolor skóry to duże zaskoczenie.

Gdybyście poszli do sklepu i zobaczylibyście ludzi z rogami i ogonami, to naprawdę uważacie, że zwracalibyście uwagę na zawartość ich melatoniny w skórze?

Hissrich w swoim AMA wspomina także o tym, że kolor skóry aktorów i ich dobór był konsultowany ze wszystkimi członkami załogi, również z reżyserem i samym Andrzejem Sapkowskim.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming