w

Resident Evil 8: Village nadchodzi. Wszystko, co obecnie wiadomo

Kolejny Resident Evil 8 nadchodzi. Produkcja została oficjalnie zapowiedziana już 11 czerwca 2020.


Resident Evil jest produkcją znaną społeczności graczy już od 1996 roku. 11 czerwca 2020 roku mogliśmy się dowiedzieć, że niebawem nadejdzie jej ósma odsłona. Podczas konferencji opublikowano trzyminutowy zwiastun, który pozwolił fanom na częściowe zagłębienie się w świat, w którym zostanie osadzona gra.

Co konkretnie wiemy na temat kolejnej odsłony Resident Evil?

Ósma wersja tytułu będzie tak naprawdę kontynuacją historii z siódmej odsłony tytułu. Deweloperzy przedstawili krótkie streszczenie fabuły:

Świat Ethana nagle znów się zawala, gdy pojawia się Chris Redfield – nieoczekiwana, ale znajoma twarz, rozpoczynając ciąg historii, w której zrozpaczony Ethan szuka odpowiedzi na szokujące działania Chrisa i ostatecznie znajduje go w tajemniczej wiosce. 

W wir historii prawdopodobnie zostaną wrzucone nowe postacie, lecz w chwili obecnej nie wiadomo, jakie będą ich role i wpływ na bieg całej fabuły. Jednym z celów twórców jest stworzenie takiej przygody, która „wciągnie graczy w szczegółowy świat”. Tytuł będzie wymagał również ciągłego dostosowywania swojego stylu walki i arsenału do tego, co w danym momencie będzie działo się na ekranie.

Czas zabawy mają wydłużyć łamigłówki, które nie tylko uprzyjemnią rozgrywkę, ale sprawią, że będzie ona zdecydowanie ciekawsza.

Na oficjalnym blogu PlayStation ujawniono również kilka ciekawostek, jak chociażby jeszcze bardziej otwarty świat, niż w przypadku poprzednich wersji.

Drugi trailer przedstawia kilka nowości, jakie zobaczymy w grze, jak chociażby bardziej oszałamiające efekty wizualne z perspektywy Ethana. Nie zabraknie również przerażających wrogów, których fani Resident Evil jeszcze nie mieli okazji spotkać.

Data premiery została zaplanowana na 7 maja 2021 r. Gra będzie dostępna na platformach PlayStation5, Xbox Series X/S, a także PC. Z informacji wynika, że tytuł będzie dostępny również na konsole starszej generacji z możliwością aktualizacji do nowszej.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming