w

Rocket Arena to nowy hero-shooter od EA. Wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Rocket Arena mogłoby być ciekawą grą, natomiast obecnie wydaje się, że kosztuje nieco za dużo.


Electronic Arts postanowiło przejąć jakiś czas temu Rocket Arenę, która pierwotnie miała być produkcją darmową. Dzisiaj ten hero-shooter zadebiutował na Steamie za około 130 złotych.

Co ciekawe, dzisiaj wieczorem odbędzie się Twitch Rivals, czyli pojedynek streamerów Twitcha, którzy zawalczą w sumie o 100 tysięcy dolarów. Rozgrywki ruszą już dzisiaj o 22:00, więc można się spodziewać, że platforma zostanie przejęta przez nową grę EA.

Rocket Arena już dostępna

Rocket Arena jest opisywane rochę jako produkcja, która z powodzeniem może stać naprzeciwko Fortnite. Głównie za sprawą oprawy wizualnej, ale czy rzeczywiście tak jest? Wydaje się to być trochę na wyrost, ale kto wie, może faktycznie coś w tym jest.

„W momencie premiery Rocket Arena zapewnia graczom dostęp do wszystkich 10 grywalnych bohaterów, 100 poziomów postępu, 10 różnorodnych map, 22 zmieniających rozgrywkę artefaktów, gry niestandardowe, a także playlisty rangowe i społecznościowe. Gra będzie również zawierać 4 konkurencyjne tryby, tryb kooperacyjny, poziom treningu i samouczek, codzienne i cotygodniowe wyzwania oraz dziesiątki elementów kosmetycznych, które można odblokować dzięki postępowi w grze.”

Są to jednak dwie różne produkcje. Rocket Arena to hero-shooter proponujący w sumie 10 różnych bohaterów, którymi będziemy toczyć starcia na 10 mapach. Jeżeli komuś się to kojarzy, to bardzo dobrze, bo produkcja miała wyjść już dobry rok temu pod skrzydłami firmy Nexon. Wówczas coś nie zagrało, a projekt przejęło EA.

„Tytuł będzie rozwijany co sezon (co 3 miesiące) o nowe postacie i wydarzenia ograniczone czasowo z nowymi mapami i trybami. Każdy sezon będzie ukazywać historie postaci i Świata Krateru, jednocześnie wprowadzając szeroką gamę nowych przedmiotów kosmetycznych, Karnet Wystrzałowy, nowy sezon rankingowy i wiele więcej. Pierwszy sezon Rocket Arena rozpocznie się 28 lipca, zaledwie dwa tygodnie po premierze i przyniesie nowego grywalnego bohatera – Flux, ponad 10 nowych playlist, tryby PvE i rangowe oraz codzienne i cotygodniowe wyzwania.”

O tym, jak to wszystko wyjdzie można się przekonać już teraz za sprawą sponsorowanych streamów na Twitch. Widzów jest jednak stosunkowo niewiele, bo około 6 tysięcy. Prawdopodobnie zrobi się więcej około godziny 22:00, kiedy to wystartować ma Twitch Rivals z pulą nagród 100 tysięcy dolarów.

To może się udać, natomiast jedyną bolączką może być cena. 130 złotych to naprawdę sporo w momencie, gdy większość produkcji multiplayer jest darmowych.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming