w

Steam blokuje wszystkie gry, które są oparte na kryptowalutach. Co jest powodem i jakie tytuły znikną?

Włodarze Steama zdecydowali się zakończyć działalność gier, które są oparte na kryptowalutach.


Steam działa od 2003 roku i przez ten czas zdążył zgromadzić 125 milionów użytkowników, którzy wydają tam swoje pieniądze na rozrywkę w grach komputerowych. Platforma posiada w swoim sklepie ponad 50 tysięcy gier i wszystko wskazuje na to, iż zbiór ten z czasem zostanie uszczuplony. Mowa o tytułach, które są w jakikolwiek sposób oparte o technologię blockchain, czyli kryptowaluty.

Wbrew pozorom nowe zasade dotkną część gier

14 października Steam dostosował zasady wprowadzania gier do sklepu, poprzez dodanie do regulaminu wpisu o technologii blockchain. W ten sposób Gabe Newell i spółka skutecznie zablokowali tego typu produkcje na swojej platformie.

Nowe reguły uderzą między innymi w całkiem popularne “Age of Rust”, o czym zresztą autor gry poinformował w swoich mediach społecznościowych:

Jak wyjaśnił sam twórca “Age of Rust”:

Punkt widzenia Steam jest taki, że przedmioty mają wartość i na swojej platformie nie zezwalają na inne, które mogą mieć wartość w świecie rzeczywistym. 

W chwili obecnej Steam oficjalnie nie ustosunkował się do podjętej przez siebie decyzji. Tak czy inaczej – zrobi to już w najbliższym czasie, ponieważ jest to naprawdę istotna kwestia, szczególnie dla deweloperów gier, które trafiają do sklepu platformy.