w

Twórcy odpowiadają, jak to będzie z drugą częścią Among Us. Większość nie będzie zaskoczona

Deweloperzy postanowili odwołać Among Us 2. Powodem tego inne plany dotyczące przyszłości projektu.


Among Us jest jednym z największych hitów 2020 roku. Prosta gra towarzyska, wydana po raz pierwszy w 2018 roku, wpisała się w listę najbardziej popularnych produkcji na Twitchu bieżącego roku. Od końca sierpnia grali w nią prawie wszyscy największy twórcy amerykańskiej platformy streamingowej, w tym między innymi Tyler “Ninja” Blevins oraz Felix “xQc” Lengyel.

Deweloperzy jakiś czas temu obiecali wydać kontynuację produkcji, jednak póki co postanowili ją anulować, aby skupić się na ulepszaniu oryginalnej gry.

Sequel zapewne kiedyś trafi na rynek, jednak jeszcze nie teraz

Trójka programistów pracująca nad projektem, poinformowała 23 września:

Głównym powodem, dla którego kręcimy sequel, jest to, że kod źródłowy Among Us 1 jest tak przestarzały i nie został stworzony do obsługi dodawania tak wielu nowych treści.

Zdecydowaliśmy się zrezygnować z gry Among Us 2 i zamiast tego skupić się na ulepszaniu gry Among Us 1. Cała zawartość, którą zaplanowaliśmy dla Among Us 2, trafi do folderu Among Us 1.

Dodatkowy czas z pewnością pozwoli firmie Innersloth na ogromną poprawę gry. Twórcy zamierzają zaimplementować kilka bardzo pożądanych funkcji, w tym system znajomych oraz tryb dla daltonistów.

Deweloperzy projektują również nową scenę dla graczy, która w dużej mierze będzie oparta na serii Henry Stickmin, również opracowanej przez Innersloth.

Jest jeszcze bardzo wcześnie i dopiero zaczęliśmy projektować układ. Jednak temat został ustalony! Następnym etapem w Among Us będzie lokacja o tematyce Henry Stickmin.

Póki co, deweloperzy nie wyznaczyli żadnych ram czasowych na te wszystkie nowości. Pewne jest jednak, iż gracz Among Us będą mieli wiele do zrobienia już w nadchodzących miesiącach.