w ,

W Assassin’s Creed Valhalla pojawią się półnagie kobiety, narkotyki, domy publiczne i konkursy alkoholowe

Riot Games

Assassin’s Creed Valhalla oceniony przez ekspertów, co znajdziemy w grze?


Organizacja nakładająca oznaczenia wiekowe oceniła najnowszą produkcję studia Ubisoft. Oprócz brutalnych scen walki, które znajdziemy w zapowiedzi, Assassin’s Creed Valhalla będzie zawierać również domy publiczne, narkotyki, konkursy alkoholowe i kilka innych nieprzeznaczonych dla młodszych odbiorców scen.

ESRB o Assasinie

Znana organizacja zajmująca się nakładaniem odpowiednich oznaczeń wiekowych na przeróżne dostępne na rynku tytuły – ESRB, zajęła się najmłodszym dzieckiem Ubisoftu, które światło dzienne ujrzy już 17 listopada. Assasin’s Creed Valhalla otrzymał ocenę M (Mature 17+), a główną tego przyczyną jest:

  • Częściowa nagość
  • Brutalne sceny walki i masa krwi
  • Motywy seksualne
  • Wulgarny język
  • Zażywanie narkotyków i alkoholu

Kilka z tych elementów, nie jest niczym nowym, jeżeli uważnie śledzimy zapowiedzi gry. Natomiast część z nich rzuca całkowicie inne światło na produkt francuskiego dewelopera. Jak możemy wyczytać w opisie do oceny, gracze będą mieli do wykonania misję w domu publicznym, gdzie zobaczą wiele, siedzących na mężczyznach, kobiet ubranych topless. Oprócz tego użytkownicy doświadczą scen łóżkowych i choć dokładnych czynności widać nie będzie, postać otrzyma kilka intensywnych pocałunków przed zblednięciem sceny.

Dodatkowo autor wspomina o zażywaniu halucynogennych grzybków i oparów z nich. Po spożyciu narkotyku kontrola nad bohaterem ma być utrudniona, a ekran zacznie się rozmazywać i odbarwiać. W grze pojawią się również pijackie konkursy, w których możemy uczestniczyć. Po takiej zabawie nasza postać będzie się potykać, obraz zacznie się przechylać i rozmywać.

Oprócz tego będziemy mogli usłyszeć wulgarny język, które również jest jednym z kluczowych elementów w doborze odpowiedniej kategorii wiekowej.

Assasin’s Creed Vallhala ma mieć swoją premierę 17 listopada i trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xbox One. Pojawi się także na konsolach nowej generacji, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.