w

W której grze wygrano najwięcej pieniędzy? Porównanie CSGO, Fortnite, LoLa oraz innych tytułów

W każdej grze e-sportowej organizowane są turnieje, na których można wygrać pieniądze. Z której produkcji zawodnicy zarobili najwięcej?


Dla większości zawodników na świecie e-sport to przede wszystkim pasja, ponieważ raczej niewielu prograczy zarabia tyle, żeby móc się na nim utrzymać. Mimo to istnieje grono osób, dla których wirtualna rywalizacja to praca, z której żywią siebie oraz swoje rodziny.

Na największych turniejach pule nagród opiewają na zawrotne sumy, lecz ile wynosiły w sumie po ich dodaniu i z której produkcji dało się wygrać najwięcej?

Fortnite, CS oraz LoL pobite przez Dotę 2?

Najwyższą łączną ze wszystkich turniejów pulę nagród w historii wszystkich gier e-sportowych ma Dota 2, na której zarobiono $284,435,798.15. Suma ta robi ogromne wrażenie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę miejsce drugie, które zajmuje Counter-Strike: Global Offensive. W produkcji Valve ma miejsce prawie 4 razy więcej turniejów, a mimo to łączna pula nagród wyniosła ponad dwa razy mniej, niż w Docie, czyli dokładnie $133,377,039.73.

Na kolejnych miejscach plasuje się Fortnite, League of Legends oraz Arena of Valor.

Co z Valorantem czy PUBG?

Valorant jest stosunkowo nową produkcją, zatem tytuł nie zajmuje pozycji w TOP 5. Mimo to plasuje się na siedemnastym miejscu i zarobiono w nim już $9,674,114.09. Zdecydowanie lepszą sytuację ma konkurent Fortnite’a – PUBG, który obecnie jest na szóstej pozycji z wynikiem $45,263,702.91.

W najbliższym czasie raczej nie należy spodziewać się zmian w najlepszej piątce, ponieważ każdy z tytułów dość twardo trzyma swoją pozycję. Można się jednak spodziewać, że FPS Riotu w przyszłości wskoczy chociażby na obecne miejsce Arena of Valor.