w

Wszyscy zwycięzcy i nominacje do Esports Awards 2020, w tym wiele nagród związanych z Riot Games

Riot Games / Esports Awards

Kto wygrał i został nominowany do Esports Awards 2020?


Co roku rozdawane są prestiżowe nagrody Esports Awards, zarówno dla drużyn, gier, komentatorów jak i firm, które miały udział w e-sporcie. W tym roku dla kilkuset nominowanych wręczono 30 statuetek.

Kto wygrał i został nominowany do danej kategorii? Najlepsza drużyna, trenerzy, prowadzący, analitycy i nie tylko.

Nagrody Esports Awards 2020

Od kilku lat osoby związane z e-sportem pod koniec roku mogą zostać nominowane, a następnie nagrodzone statuetką Esports Awards. W tym roku mieliśmy do czynienia z 30. przeróżnymi kategoriami, gdzie zmierzyli się nie tylko profesjonalni gracze, ale również firmy i twórcy internetowi. Oto lista wszystkich zwycięzców i nominacji:

Esports Content Series of the Year

Nominacje:

  • TSM Legends
  • G2 Voice Comms
  • The Hunt (Chicago Huntsmen)
  • The Heist (100 Thieves)
  • The Squad (Team Liquid)
  • The Story of (Score Esports)
  • Through The Smoke (Complexity)
  • Eavesdrop Podcast

Esports Hardware Provider of the Year

Nominacje:

  • Razer
  • AMD
  • Logitech
  • Intel
  • Nvidia
  • HyperX
  • Corsair
  • Asus ROG
  • Alienware
  • Scuf Gaming
  • Elgato
  • Respawn

Esports Commercial Partner of the Year

Nominacje:

  • Intel
  • Red Bull
  • Logitech
  • BMW
  • State Farm
  • Mastercard
  • Nike
  • Louis Vuitton
  • Mountain Dew Game Fuel

Esports Coach of the Year

Nominacje:

  • Wilton ‘zews’ Prado
  • Raymond ‘Rambo’ Lussier
  • Tobias ‘tow b’ Herberhold
  • Fabian ‘GrabbZ’ Lohmann
  • Park ‘Crusty’ Dae-hee
  • Lee ‘Zefa’ Jae-min
  • Lee ‘Heen’ Seung-gon
  • Robert ‘Chrome’ Gomez
  • Luo ‘BSYY’ Sheng
  • Justin ‘Lycan’ Woods

Esports Videographer of the Year

Nominacje:

  • Sean Do
  • Logan Dodson
  • Charles Dalton
  • Pete Nguyen
  • Cassidy Sanders
  • Perra Andersen
  • Julian Ramirez
  • Tuomo Vakeva
  • Esteban Martinez
  • Caroline Parker-Stark

Esports Photographer of the Year

Nominacje:

  • Rich Lock
  • Michal Konkol
  • Eric Ananmalay
  • Peter Chau
  • Logan Dodson
  • Helena Kristiansson
  • Kyle Miller
  • Nuno Miranda
  • Stephanie Lindgren
  • Katy Eyre
  • Chris Ott
  • Radoslaw Makuch

Esports Analyst of the Year

Nominacje:

  • Chad ‘SPUNJ’ Burchill
  • Nick ‘LS’ De Cesare
  • Indiana ‘Froskurinn’ Black
  • Ioannis ‘Fogged’ Loucas
  • Anthony ‘Nameless’ Wheeler
  • Lee ‘Wolf’ Jae-wan
  • Jacob ‘Pimp’ Winneche
  • Loviel ‘Velly’ Cardwell
  • Jonathan ‘Reinforce’ Larsson

Esports Collegiate Award

Nominacje:

  • NACE
  • NUEL
  • College Carball
  • Kevin ‘Kebunbun’ Hoang
  • Tespa
  • Tyrelle ‘TyBuu’ Appleton
  • Maryville University
  • UC Irvine
  • Full Sail University

Esports Content Creator of the Year

Nominacje:

  • Ashley Kang
  • Esports Talk
  • Musty
  • Hector ‘H3CZ’ Rodriguez
  • Matthew ‘Nadeshot’ Haag
  • UpUpDownDown

Esports Personality of the Year

Nominacje:

  • Carlos ‘Ocelote’ Rodriguez Santiago
  • Alex ‘Goldenboy’ Mendez
  • Matthew ‘Nadeshot’ Haag
  • Eefje ‘Sjokz’ Depoortere
  • Benjamin ‘DrLupo’ Lupo
  • Lee ‘Faker’ Sang-hyeok
  • Hector ‘H3CZ’ Rodriguez
  • Indiana ‘Froskurinn’ Black
  • Gabriel ‘FalleN’ Toledo

Esports Publisher of the Year

Nominacje:

  • Riot Games
  • Valve
  • EA
  • Ubisoft
  • Epic Games
  • PUBG Corp
  • Psyonix
  • 2K
  • Supercell
  • Tencent
  • Activision Blizzard

Esports Mobile Game of the Year

Nominacje:

  • PUBG Mobile
  • Clash Royale
  • Clash of Clans
  • Free Fire
  • CoD Mobile
  • Arena of Valor
  • Brawl Stars
  • Mobile Legends

Esports PC Rookie of the Year

Nominacje:

  • Jay ‘Sinatraa’ Won
  • Ryu ‘Keria’ Min-seok
  • Alec ‘Fultz’ Fultz
  • Mingyi ‘Spica’ Lu
  • Matthew ‘Wardell’ Yu
  • Edward ‘Tactical’ Ra

Esports Game of the Year

Nominacje:

  • League of Legends 
  • CS:GO
  • Fortnite
  • Dota 2
  • F1 2019
  • Rainbow Six: Siege
  • Rocket League
  • Valorant
  • Call of Duty: Modern Warfare

Esports Play of the Year

Nominacje:

  • Ludvig ‘Brollan’ Brolin
  • Luke ‘Kendrew’ Kendrew
  • Justin ‘jstn.’ Morales
  • Ismailcan ‘XANTARES’ Dortkardes
  • Troy ‘Canadian’ Jaroslawski
  • Jacob ‘JKnaps’ Knapman
  • Gabriel ‘FalleN’ Toledo
  • Helvijs ‘broky’ Saukants
  • Mathieu ‘ZyWoo’ Herbaut
  • Paul ‘Hyper’ Kontopanagiotis
  • Jason ‘Beaulo’ Doty
  • G2 Esports (League of Legends)

Esports Coverage Website of the Year

Nominacje:

  • ESPN
  • Dexerto
  • Esports Observer
  • Liquipedia
  • HLTV
  • The Score Esports
  • Inven Global
  • Esports Insider

Esports Console Player of the Year

Nominacje:

  • James ‘Clayster’ Eubanks
  • Anthony ‘Shotzzy’ Cuevas-Castro
  • Donovan ‘Tekkz’ Hunt
  • Ian ‘Crimsix’ Porter
  • Caden ‘Sypical’ Pellegrin
  • Jacob ‘JKnaps’ Knapman
  • Victor ‘Fairy Peak’ Locquet
  • Mossad ‘Msdossary’ Aldossary

Esports Content Team of the Year

Nominacje:

  • 100 Thieves
  • G2 Esports
  • 1UP Studios
  • Complexity
  • NRG
  • FaZe Clan
  • Cloud9
  • LEC
  • EUnited

Esports Journalist of the Year

Nominacje:

  • Ashley Kang
  • Jarek ‘DeKay’ Lewis
  • Richard Lewis
  • Emily Rand 
  • Adam Fitch
  • Duncan ‘Thorin’ Shields
  • Jacob Wolf
  • Tyler Erzberger

Esports Caster of the Year – Color

Nominacje:

  • Joe ‘MerK’ De Luca
  • Indiana ‘Froskurinn’ Black
  • Andy ‘Vedius’ Day
  • Nick ‘LS’ De Cesare
  • Jason ‘moses’ O’Toole
  • Mohan ‘launders’ Govindasamy
  • Thomas ‘Chance’ Ashworth
  • Michael ‘KiXSTAr’ Stockley
  • Ioannis ‘Fogged’ Loucas
  • Henry ‘HenryG’ Greer

Esports Caster of the Year – Play by Play

Nominacje:

  • Mitch ‘Uber’ Leslie
  • Clint ‘Maven’ Evans
  • Clayton ‘CaptainFlowers’ Raines
  • Trevor ‘Quickshot’ Henry
  • Daniel ‘Drakos’ Drakos
  • Ibai ‘Ibai’ Llanos
  • Anders ‘Anders’ Blume
  • Auguste ‘Semmler’ Massonnat
  • Owen ‘ODPixel’ Davies

Esports Supporting Agency of the Year

Nominacje:

  • ESG Law
  • Hitmarker Jobs
  • The Story Mob
  • Esports Engine
  • Paper Crowns
  • Prodigy Agency
  • Character Select Agency

Esports Creative Team of the Year

Nominacje:

  • Popcorp
  • AoE Creative
  • Damian Estrada
  • Paper Crowns
  • Euller Araujo
  • Hugo Bonnamy
  • Gregory ‘SesoHQ’ Ortiz
  • Roma Bib
  • Visuals by Impulse

Esports Mobile Player of the Year

Nominacje:

  • Peng ‘Fly’ Yunfei
  • Made Bagas ‘Luxxy’ Prabaswara
  • Bruno ‘Nobru’ Goes
  • Naman ‘MortaL’ Sandeep Mathur
  • Made Bagas ‘Zuxxy’ Pramudita – Winner
  • Luke ‘iFerg’ Fergie
  • Frank ‘Surgical Goblin’ Oskam

Esports PC Player of the Year

Nominacje:

  • Mathieu ‘ZyWoo’ Herbaut
  • Zhou ‘Knight’ Ding
  • Rasmus ‘Caps’ Winther
  • Kwon ‘Striker’ Nam-joo
  • Nathaniel ‘Rampy’ Duvall
  • Lasse Aukusti ‘Matumbaman’ Urpalainen
  • Michal ‘Nisha’ Jankowski
  • Kyle ‘Bugha’ Giersdorf
  • David Donizza
  • Jay ‘Sinatraa’ Won
  • Troy ‘Canadian’ Jaroslawski
  • Benjy ‘Benjyfishy’ Fish

Esports Organization of the Year

Nominacje:

  • G2 Esports
  • NRG
  • Team Liquid
  • Envy
  • Cloud9
  • Spacestation
  • 100 Thieves
  • TSM

Streamer of the Year

Nominacje:

  • Benjamin ‘DrLupo’ Lupo
  • Imane ‘Pokimane’ Anys
  • Tim ‘Timthetatman’ Betar
  • Nick ‘NICKMERCS’ Kolcheff
  • Jaryd ‘Summit1g’ Lazar
  • Alexandre ‘Gaules’ Borba
  • Felix ‘xQc’ Lengyel
  • Ibai ‘Ibai’ Llanos
  • Jack ‘CouRage’ Dunlop
  • Naman ‘MortaL’ Sandeep Mathur
  • ‘Swagg’
  • ‘Asmongold’

Esports Host of the Year

Nominacje:

  • Ana Xisde
  • Chris ‘Puckett’ Puckett
  • Eefje ‘Sjokz’ Depoortere
  • Alex ‘Machine’ Richardson
  • Frankie Ward
  • Lottie Van-Praag
  • Jorien ‘Sheever’ van der Heijden
  • Soe ‘Soembie’ Gschwind
  • James ‘Dash’ Patterson
  • Alex ‘Goldenboy’ Mendez

Esports Team of the Year

Nominacje:

  • Top Esports (League of Legends)
  • Shanghai Dragons (Overwatch)
  • Team Vitality (CS:GO)
  • Team Secret (Dota 2)
  • DAMWON Gaming (League of Legends)
  • Dallas Empire (Call of Duty)
  • G2 Esports (League of Legends)
  • Spacestation Gaming (Rainbow Six: Siege)
  • San Francisco Shock (Overwatch)
  • Spacestation Gaming (Rocket League)

Esports Creative Piece of the Year