w

Wszystko co wiemy o nadchodzącym Resident Evil 8: Village. Kiedy spodziewać się premiery?

PlayStation

Co do tej pory wiemy o zapowiedzianym w czerwcu Resident Evil 8?


Podczas pokazu PlayStation 5 dnia 11 czerwca gracze mogli ujrzeć zapowiedź najnowszego Resident Evil 8: Village. Gra ma się ukazać dopiero w 2021 roku i zadebiutuje na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X i PC. Co o niej wiemy do tej pory?

Resident Evil 8: Village

Na początku czerwca Sony pokazało fanom nową generacji konsoli PlayStation 5, nieoczekiwanie w ramach niespodzianki światło dziennie ujrzał najnowszy projekt studia Capcom. Ósma część Resident Evil to kontynuacja historii z poprzedniego tytułu, co oznacza, że po raz kolejny wcielimy się w znanego dobrze Ethana Wintersa. Po przerażających wydarzeniach w posiadłości Bakerów odpoczywa on w przytulnym domku wraz ze swoją żoną Mią, który muszą porzucić i udać się do tajemniczej zaśnieżonej wsi pełnej niebezpieczeństw.

Masa scen z lasu, zamku, wiosek i kilka tajemniczych postaci, a wszystko to w mrocznym i zimnym klimacie. Możemy zauważyć również kilka typów nowych przeciwników. Są to wiedźmy lub być może wampiry, zombie wilkołaki i ogromny kolos z równie ogromnym młotem. Oprócz tego wiemy, że znajdzie się tam również weteran serii Chris Redfield, który prawdopodobnie znów wciągnął głównego bohatera w swoją przygodę, a przynajmniej tak możemy wywnioskować z opisu gry.

„Świat Ethana znów się wali, kiedy niespodziewanie pojawia się Chris Redfield, ta znajoma twarz rozpoczyna ciąg wydarzeń w których zrozpaczony Ethan doszukuje się odpowiedzi na szokujące działania Chrisa i ostatecznie odnajduje go w tajemniczej wiosce.”

Na oficjalnym blogu PlayStation ujawniono kilka ciekawostek o nadchodzącym horrorze. Jeden z postów opisuje świat i miejsce akcji, a wynikać z niego może, iż twórcy gry tym razem postawiają większy nacisk na walkę i eksplorację niż poprzednia część.

Przez kilka poprzednich miesięcy mogliśmy przeczytać wiele przecieków, sugerowały one wątek okultyzmu, zombie, wilkołaki, brak ufności ludzi do bohatera, jak i giganta dzierżącego masywny topór.

Wygląda na to, że do tej pory duża część informacji się sprawdza, przynajmniej na podstawie pokazanego fanom trailera.

Data premiery

Na ten moment dokładna, jak i przybliżona data nie jest znana. Deweloper potwierdził jednak, że gra ma zadebiutować dopiero w 2021 roku na konsolach Xbox Series X, PlayStation 5 i na komputerach.

Jeżeli popatrzymy na poprzednika, Resident Evil 7 Biohazard został ogłoszony w czerwcu, a już w styczniu następnego roku trafił do sprzedaży. Być może i tak będzie w tym przypadku, ale na ten moment społeczności pozostają tylko nadzieje.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming