w

Z jakimi potworami przyjdzie nam walczyć w Resident Evil 3 Remake?

Upłynęło ponad 20 lat, odkąd pierwszy raz mogliśmy zmierzyć się z Nemesis w Raccoon City. Teraz mamy szansę wrócić i sprawdzić się w właśnie wydanym reamake. Sprawdźcie, co na nas czeka w ciemnych zakamarkach…

Uwaga, spoilery!


Pierwotnie Resident Evil 3 pojawiło się w 1999 roku i było dostępne na PlayStation 1. To był niemal natychmiastowy sukces. Wartka akcja, wciągająca fabuła i masa przerażających potworów, które tylko czekają, aby rozerwać gracza na kawałki.

Zobaczmy, które z potworów przetrwały swoją podróż w czasie i pojawiły się w ostatnio wydanym reamaku.

Nemesis

To raczej oczywiste, że ten „złolec” musi pojawić się w grze. Jest głównym antagonistą tej odsłony serii. I podobnie jak w przeszłości ma siać terror i przerażenie. Dodatkowo, twórcy informowali, że zmienili jego atrybuty AI, dzięki temu ma być bardziej nieprzewidywalnym przeciwnikiem.

Słowem, ma mieć opcję pojawienia się gdziekolwiek. I jeśli nie macie oczów dookoła głowy, to może wam szybko przypomnieć, dlaczego seria RE jest tak przerażająca.

Zombi

Jeśli coś jest elementem wspólnym wszystkich RE, to właśnie zainfekowani ludzie, którzy szwendają się w każdym zakątku mapy i jedyne czego pragną, to nasz mózg…

Hunter β

Łowcy powrócili i jak zawsze są śmiertelnie niebezpieczni. Pierwotnie Capcom zaplanował ich jako naturalną i przerażającą ewolucję Łowców Alfa, których poznaliśmy w pierwszej odsłonie serii. Jak się z nimi spotkanie, to uważajcie na siebie. Są szybcy i bazują na sposobie walki, który był implementowany w 1999 roku, czyli długich skokach. Nie dajcie się zaskoczyć.

Hunter γ

Ci żabo-podobni przeciwnicy również miło nas przywitają podczas przygód w RE3R. Powstali jako krzyżówka ludzkiego DNA i kodu genetycznego płazów.

Psy zombie

Pies to największy przyjaciel człowieka… Nie w RE3R, kiedy pojawiają się znikąd, to miej przy sobie strzelbę. Te pieszczochy nie zatrzymają się przed niczym.

Olbrzymie pająki

Żaden horror nie mógłby się obejść bez pająków, prawda? Pająki są również w RE3R, jako efekt eksperymentu, w którym wystawiono pajęczaki na działanie wirusa T. Powodzenia.

Grave Digger

Z pewnością pamiętacie Grabarza z pierwotnej wersji trójki. I z pewnością pamiętacie, że nie było łatwo się z nim zmierzyć. Mamy dobre wieści, spotkanie się z nim raz jeszcze. Podobnie jak pająki, Grave Digger, to wielki robal, który powstał przypadkowo po wystawieniu się na działanie wirusa T.

Drain Deimos

Tym razem pchły na sterydach, które po zainfekowaniu wirusem T stały się krwiożerczymi istotami, które dosłownie mogą wyssać z Ciebie całą krew.

Pale Heads

Ci albinosi pojawiają się w różnych pomieszczeniach, a ich sztuczką jest regeneracja. Dlatego miejcie pod ręką coś mocnego – strzelbę albo magnum, żeby zadawać im więcej obrażeń, niż wynosi ich leczenie.

Licker

Oryginalnie poznaliśmy to monstrum w RE2, ale na nasze szczęście ten potwór nie będzie naszym przeciwnikiem w RE3R. Mamy tylko jedną okazję widzieć Lickera, a raczej jego język i dzieje się to na posterunku policji. Zatem tylko grając Carlosem mamy szansę to zobaczyć.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming