EA ujawnia jak będzie wyglądał tryb wieloosobowy i kampania jednoosobowa w Star Wars Squadrons

Gry

Reklama

Deweloper o walkach powietrznych w Star Wars Squadrons.

Reklama


Najnowsza gra Star Wars od EA przenosi graczy w zimną próżnią kosmosu, gdzie X-Wingi zmierzą się z myśliwcami TIE. Deweloper zdradza szczegóły dotyczące mechaniki gry i kontrolowania statków.

Star Wars Squadrons

Pomimo tego, iż tytuł ujawniony został dopiero 15 czerwca podczas wydarzenia EA Play Live, już możemy poznać rozwiązania, które zastosowali twórcy projektujący grę.

Do tej pory wiedzieliśmy tylko, że gra będzie posiadać kampanię dla jednego gracza i tryb multiplayer 5 na 5. Dyrektor kreatywny Ian Frazier w wywiadzie dla Gamespot postanowił podzielić się wiedzą na temat rozgrywki wieloosobowej i zdradził tajniki latania myśliwcami.

Reklama

W trybie jednoosobowym będziemy mogli przejść kampanię lub razem z przyjaciółmi stawić czoła flocie nieprzyjaciół (kierowaną przez sztuczną inteligencję) na różnych poziomach trudności.

Natomiast multiplayer otrzyma dwa różne tryby. Dogfights, czyli ten kto więcej statków przeciwnika zlikwiduje, ten wygrywa oraz Fleet Battles – dwie pięcioosobowe drużyny zmierzą się w wielkiej bitwie flot, w której głównym zadaniem będzie pokonanie większych statków.

Ian Frazier w wywiadzie wspomniał, że wielu pracowników najnowszych Star Warsów pracowało również nad bitwami kosmicznymi w Battlefield 2. Tam mieliśmy możliwość oglądania pola walki z naszego statku za pomocą kamery trzecioosobowej, która nie będzie dostępna w Star Wars Squadrons, dlaczego?

Jeżeli gracze otrzymają dostęp do kamery pierwszoosobowej z dopracowanego kokpitu i trzecioosobowej, wybiorą tą drugą ze względu na przewagę, którą daje.

Takie rozwiązanie nasuwa wiele pytań, jak twórcy chcą zbalansować X-Wingi z TIE, które posiadają oszklony przód pozwalający na większy kąt widzenia?

”Odkryliśmy, że fakt, że Tie Fighters skupia się na tobie, tworzy tak właściwie grę prostszą dla wielu graczy, ponieważ jest w niej mniej rzeczy do wprowadzenia”

”Przeciwwaga w tym, co tracisz, zyskując na tym, na czym możesz się skupić.”

Więcej informacji i ciekawostek możecie znaleźć w pełnym wywiadzie na kanale GameSpot.

Video

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej