w

Jak wygląda chińska wersja Steam? Zaledwie kilkadziesiąt gier i ucięta większość funkcji

Nadszedł ten moment, w którym Perfect World “przekazało” opiekę nad takimi grami, jak CS:GO czy DOTA 2 w ręce chińskiego Steama.


Przypomnijmy, że 9 lutego miało dojść do przeniesienia infrastruktury z Perfect World do Steama i od wczoraj chińscy gracze faktycznie mogą logować się do swojej wersji platformy. Społeczność jest jak zwykle podzielona – jedni się cieszą, inni narzekają.

O tym, dlaczego taki ruch jest kontrowersyjny dla wszystkich azjatyckich graczy CS:GO, pisaliśmy już kilka dni temu:

“Oznacza to większą dostępność dla Chińczyków, którzy w tym momencie uchodzą za cheaterów. Gracze obawiają się, że serwery innych narodowości zostaną zalane cheatującymi Chińczykami.”

Chiński Steam wycięty z większości gier

Największą zmianą w stosunku do międzynarodowej wersji Steama jest dostępność i ilość gier. Z ponad 20 tysięcy zrobiły się jedynie 53 produkcje. Wydaje się, że wszystko to zostało przeprowadzone głównie pod CS:GO i DOTĘ 2.

Inna, znaczna różnica, dotyczy funkcji społecznościowych, których tutaj zwyczajnie nie ma. Nie da się zapraszać do znajomych, pisać z innymi graczami, udzielać na forum, które również brakuje. Tak naprawdę ta wersja Steama jest zupełnie niezależna od reszty świata i jest kontrolowana przez chiński rząd.

CS:GO jest w tej “zmienionej” wersji z pewnymi różnicami w skinach lub postaciach.

Dla Polaków nic się oczywiście nie zmienia, na nic konkretnego to nie wpływa. Jedynie dla azjatyckich graczy może być to niedługo problem.

DołączObserwuj
Więcej z Gry