w

Pomysł na nowy item w Valheim. Gracze proponują nowe rozwiązanie odnośnie nasion

Czy nowy przedmiot, który miałby służyć do pozyskiwania nasion większej ilości roślin ma rację bytu w Valheim?


Graczom często zdarza się proponować twórcom nowe rozwiązania, które mają uprzyjemnić rozgrywkę. Nie tyczy się to tylko Valheima, ale wielu innych gier, które mogą poszczycić się oddaną społecznością.

Tym razem jeden z użytkowników Reddita, TheTurtleBrother, uznał, że dobrym pomysłem byłoby dodanie do gry sierpa. Jakie miałby on mieć zastosowanie?

Sierp w Valheim?

Jedną z mechanik w grze jest hodowanie roślin, które ostatecznie przeznaczone mają być do różnych celów, najczęściej jako pożywienie dla naszej postaci. Jest jednak wiele roślin, których nasion nie jesteśmy w stanie zebrać, jak chociażby maliny z łąk, czy jagody z czarnego lasu.

Pomysł jest taki, że z tym sierpem, który tworzysz, musisz podejść do określonej rośliny i kliknąć ją lewym przyciskiem myszy, aby wybrać czy interesują cię nasiona lub jagody, itd. W ten sposób moglibyśmy uprawiać te rośliny, a także odblokowywać krzaki do budowania z winorośli i innych fajnych rzeczy.

Pomysł wydaje się interesujący, szczególnie ze względu na to, że nie oferowałby jedynie możliwości posadzenia danej rośliny bliżej bazy, ale także ewentualnych ozdób dla naszych budynków. Winorośle zasadzone blisko ścian lub podpór mogłyby je z czasem oplatać, tworząc ciekawe i dodające życia naszym osadom elementy wystroju. Na chwilę obecną natomiast można taki efekt osiągnąć jedynie za pomocą cheatów (służy do tego komenda “spawn vines”).

Czy istnieje szansa, że twórcy wezmą pod uwagę tę propozycję? Niestety, o wiele bardziej prawdopodobnym wydaje się możliwość, że tego nie zrobią. W jednej z ich publicznych wypowiedzi mówili, że bardzo chcą, by w świecie istniały rośliny po które musimy wyruszyć na wyprawę. Brzmi to rozsądnie i na pewno wyróżnia grę spośrób wielu z jej gatunku, ale pozbawia nas to przyjemnej dla oka ozdoby naszej bazy.

Może developerzy wpadną na inne rozwiązanie, które by na to pozwoliło? Cóż, nadzieja umiera ostatnia.

DołączObserwuj
Więcej z Gry