w

Valheim bije rekordy. Co to jest i czy będzie kolejnym viralowym hitem pokroju Among Us?

Valheim ma bardzo dużą szansę na stanie się kolejnym hitem, który pojawia się znikąd. Już teraz na Steamie gra ponad 360 tysięcy osób.


Co jakiś czas w świecie gier pojawiają się produkcje, których popularność zaskakuje nawet twórców. Doskonałym tego przykładem było Fall Guys, Among Us czy nawet powrót Rusta. Valheim ma dokładnie taką samą szansę na stanie się ogromnym hitem.

Gra jest świeża, jej premiera miała miejsce na początku lutego, więc nie można tutaj mówić o czymś, co było już na rynku i dopiero teraz zyskuje popularność.

Według statystyk Steama, w ostatnich 24 godzinach grało ponad 367 tysięcy osób. W tym momencie to 150 tysięcy.

Valheim – co to jest?

Reklama

Jeżeli chodzi o popularność na Twitchu, to ta również cały czas rośnie. Średnia ponad 50 tysięcy osób z dnia na dzień się zwiększa. Czy jednak jest Valheim? Najprościej porównać to do Rusta, choć to spore uproszczenie.

Reklama

Standardowo, najlepsza zabawa jest ze znajomymi. Co-op do 10 osób jest tym, co streamerzy i paczki znajomych uwielbiają. Zadaniem gracza jest przetrwanie, fabularnie ocalenie 10. świata. Standardowo, początek jest dość leniwy – to budowanie domu, a potem wybieranie się na różne przygody.

„Zabity w bitwie wojownik, Walkirie zabrały twoją duszę do Valheim, dziesiątego nordyckiego świata. Oblegany przez stworzenia chaosu i starożytnych wrogów bogów, jesteś najnowszym strażnikiem pierwotnego czyśćca, którego zadaniem jest zabicie starożytnych rywali Odyna i zaprowadzenie porządku w Valheim.”

Grać można na swoich własnych serwerach tworzonych przez graczy, albo na dedykowanych. Co może tutaj zaskoczyć? Na pewno nowe mechaniki, które są dość niestandardowe, jak na grę typu Survival.

Jedzenie wcale nie jest obowiązkowe, choć warto z niego korzystać dla podnoszenia własnych statystyk. Całość polega na eksploracji świata i zdobywaniu coraz lepszych przedmiotów. Na drodze będą nam stały różne kreatury, z którymi powalczymy łukami, włóczniami, czy siekierą.

Gra z pewnością jest warta wypróbowania, zwłaszcza w grupie do 10. osób. Póki co błędów jest stosunkowo dużo, natomiast nie są one irytujące, a z czasem powinno ich ubywać.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Gry