w

Dlaczego fani GTA 6 są przekonani, że 12 maja zobaczą zapowiedź nowego Grand Theft Auto?

W społeczności GTA zaczęła błyszczeć nowa data możliwej zapowiedzi kolejnej części gry. Tym razem ma to być 12 maja.


W ostatnich tygodniach pojawiła się cała masa przecieków. Nadal jednak nie wiadomo, które z nich są prawdziwe i czy w ogóle któreś zawierają choćby ziarno prawdy. Niektóre doniesienia wspominają, że odsłonięcie GTA 6 czeka nas już w maju, inne źródła informują o domniemanym przesunięciu premiery nawet do 2022 roku.

Niezależnie jednak od tego, wśród społeczności bardzo głośno zaczęło się mówić o 12 maja, jako o dacie możliwej zapowiedzi od Rockstara. Skąd ta data?

GTA 6 i 12 maja, skąd to się wzięło?

Brak E3 w tym roku musiał zebrać swoje żniwo. Geoff Keighley odpowiedzialny za TheGameAwards, jedną z najbardziej prestiżowych gal gier komputerowych oraz organizację Gamescom poinformował o zaskakującym ogłoszeniu podczas Summer Game Fest – nowego eventu, który ma wypełnić pustkę po E3 i innych odwołanych targach.

Jak czytamy, 12 maja zostanie ogłoszona jakaś duża, zaskakująca produkcja. Czy może to być GTA 6? Jak najbardziej, natomiast szanse na to są takie same, jak na każdą inną wyczekiwaną grę. Rzeczywiście jednak byłoby to genialną reklamą dla nowego show, które dopiero musi wyrobić sobie markę.

Summer Game Fest potrwa od 7 maja do aż do 24 czerwca. W tym czasie odbędzie się wiele ogłoszeń, prezentacji, pokazów etc. Najbardziej interesujące ogłoszenie zaplanowane jest na 12 maja na godzinę 18:00 czasu polskiego.