w

Dlaczego GTA 6 może wyjść jeszcze później, niż zakładano? Powodem nowa strategia Rockstara

Data premiery GTA 6 z pewnością jest jeszcze bardziej opóźniona przez strategię wobec “Piątki”.


Społeczność Grand Theft Auto oczekuje nadejścia “Szóstki”. Okazuje się jednak, iż ta może być jeszcze bardziej opóźniona, a powodem tego ma być strategia, którą Rockstar prowadzi wobec GTA 5. Część fanów łudziło się, iż jakąkolwiek zapowiedź ujrzymy jeszcze w bieżącym roku, jednak obserwując działania Rockstara wydaje się, że nie będzie to możliwe.

Co konkretnie miałoby opóźnić GTA 6?

Część fanów wskazywało, iż deweloperzy zatrudniają nowego projektanta systemów gier online w ramach procesu tworzenia Grand Theft Auto 6. Później pojawiła się również oferta dla “programisty narzędzi”, który miałby zajmować się:

“projektowaniem, wdrażaniem i utrzymywaniem zasobów i technologii narzędzi w wielu projektach i platformach, od tworzenia treści po silnik gry”.

Niestety, oferty te nie dotyczą raczej pracy przy GTA 6. Rockstar Games cały czas zdaje się rozwijać tryb online w GTA 5, a także Red Dead Online.

Kolejnym znaczącym “opóźniaczem” szóstej części gangsterskiej serii gier będzie z pewnością aktualizacja “Piątki” na nadchodzącą generację konsol.

Oczywiście nie można całkiem wykluczyć, że oferty pracy nie dotyczą pracy przy GTA 6, jednak jest to naprawdę mało prawdopodobne. Według licznych przecieków gra jest już w fazie rozwoju.