w

Eksperci finansowi przewidują termin premiery GTA 6, która ucieszy graczy czekających na nową odsłonę

GTA 6 staje się Złotym Graalem dla graczy. Każda, nawet najmniejsza, informacja związana z przewidywanym terminem premiery gry jest wydarzeniem nakręcającym hype train.


Tym razem eksperci finansowi spróbowali przewidzieć okienko czasowe, w którym mogłaby się pojawić najnowsza odsłona ukochanej serii.

Do tej pory istnieją jedynie poszlaki, że “szóstka” jest w fazie produkcji. Mimo to, wydaje się to niemal pewne, że praca wre, a strzępki informacji i przecieków tylko umacniają nas w tym przekonaniu.

Wejście na rynek nowej generacji konsol

Według komentarza Interpid Capital Founds – wydawca GTA – Take-Two, jest postrzegana jako kura znosząca złote jajka. Inwestycja długoterminowa jest wynagradzana pewnym zwrotem środków zaraz po wydaniu kolejnej części serii. Wystarczy wspomnieć, że GTA 5 po pierwszym dniu sprzedaży zarobiła 800 milionów dolarów.

Według ekspertów premiera GTA 6 jest ściśle powiązana z wejściem na rynek nowej generacji konsol – Xbox Series X oraz PlayStation 5. I choć Sony i Microsoft bardzo liczą na start gry już podczas wakacji 2020, to raczej mało prawdopodobny scenariusz.

Zgodnie z prognozami ICF, okienko czasowe dla premiery GTA 6, to nie wcześniej niż końcówka 2020 lub początek 2021.

I tak jak wszyscy żyjemy różnymi doniesieniami, to warto mieć z tyłu głowy, że inni eksperci finansowi przesuwają godzinę zero aż na 2022 rok, a z kolei austriacki dystrybutor gier – Gameware, utrzymuje, że gra wejdzie już w 2020 roku. Pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne informacje i po cichu liczyć, że mamy bliżej, niż dalej do premiery.