w

GTA 6 otrzymało ogromne wsparcie od rządu. Prawie 40 milionów funtów ulg

Wygląda na to, że pierwsza konkretna informacja nie będzie pochodzić z plików gry, a z informacji podatkowych.


TaxWatch UK postanowiło przyjrzeć się bliżej sytuacji finansowej Rockstara po tym, jak na jaw miały wyjść ulgi podatkowe, jakie otrzymali twórcy GTA. Według źródła, w 2019 roku to właśnie Rockstar wykorzystał niemal połowę ulg przewidzianych dla całej branży w Wielkiej Brytanii.

Miało to mieć bezpośredni związek z produkcją kolejnej część Grand Theft Auto, na co wskazuje raport.

GTA 6 w produkcji

W sumie Rockstar otrzymał ponad 37 milionów funtów ulg podatkowych, by w spokoju tworzyć gry. Jakież to gry? TaxWatch wprost wspomina kolejną część GTA, która jak czytamy, ma zostać wkrótce wydana.

Większość graczy interesuje oczywiście to “wkrótce”. Nie padła jednak żadna konkretna data. Przypomnijmy, że studio poszukuje pracowników umiejących tworzyć zwiastuny i klimat wokół produkcji AAA. Taką niewątpliwie byłaby kolejna odsłona Grand Theft Auto. Dodatkowo dowiadujemy się, że gra ma kosztować znacznie więcej, niż GTA 5.

Na ten moment Rockstar, ani rząd UK nie potwierdza tych informacji. Organizacja TaxWatch będzie drążyć temat i jak słyszymy, na pewno wszystko stanie się klarowne po prześwietleniu przez nich wszystkich ulg i dotacji.