w

Jak Rockstar cenzuruje nazwę GTA 6? Gracze zaczęli używać nazwy “GTA 10-4”, by obejść ograniczenia

Jak zawsze, jeżeli chce się coś ocenzurować, to wraca to z podwójną siłą.


GTA 6 jest bardzo gorącym tematem, szczególnie w ostatnich dniach, odkąd do sieci wyciekła potencjalna mapa następnej części Grand Theft Auto. Póki co są to tylko plotki i domysły, ale reakcja Rockstara jest już faktem.

Gracze zorientowali się, że studio ocenzurowało “GTA 6” w sekcji swoich komentarzy na Youtube. Po napisaniu czegokolwiek o następnej części oraz wpisaniu danego słowa-klucz, komentarz zostaje automatycznie ukryty. Efekt? Powstało “GTA 10-4”.

GTA 10-4 zamiast GTA 6

Wszystko to zauważył jeden z użytkowników Reddita, który chciał napisać coś o GTA 6. “TypicalPoetry22” zorientował się, że jego komentarz został ukryty i jest widoczny tylko i wyłącznie dla niego.

Po co Rockstar to robi? Trudno powiedzieć, prawdopodobnie po to, by nie podsycać emocji związanych z następną częścią. Gracze umieją sobie radzić i już obchodzą ograniczenia.

GTA 10-4 zdaje się działać, podobnie, jak napisanie “GTA VI”, które z jakiegoś powodu nie włączono do komentarzy zakazanych.

Sytuacja dość dziwna, natomiast społeczność zwraca uwagę, że wystarczyłoby tak naprawdę dać fanom bardzo prostą i jasną odpowiedź na pytanie o GTA 6. Jeżeli deweloperzy napisaliby, że pracują nad kolejną częścią, to gracze zwyczajnie by poczekali bez zbędnego szukania i plotkowania. Przynajmniej zdaniem użytkowników Twittera.