w

Rockstar w końcu oficjalnie odpowiada na pytanie o GTA 6, ale nie ucieszył tym zbytnio graczy

Rockstar po wielu miesiącach różnych plotek i domysłów odpowiedziało graczom na ich pytania, ale…


Nie ma tygodnia, by nie było żadnej plotki, przecieku, lub informacji o kolejnej części Grand Theft Auto. Większość tych doniesień to po prostu fałszywe informacje, które polegają albo na konceptach, albo na wiadomościach deweloperów, czy byłych pracowników Rockstara.

Tym razem wiadomość odnośnie GTA 6 wysłano z oficjalnego, głównego konta studia, więc nie ma tutaj mowy i jakimś podrabianiu screenów etc. A niestety z tym trzeba było się mierzyć przez wiele miesięcy.

Co powiedział Rockstar?

To pierwszy raz, gdy Rockstar faktycznie odpowiada na pytanie związane z GTA 6. Do tej pory było to bardziej czytanie między wierszami, wyłapywanie pojedynczych słów i prawdopodobnych scenariuszy.

Natomiast wiadomość nie jest zbyt pokrzepiająca. To po prostu informacja o tym, że nie ma żadnych nowych wiadomości do przekazania. Dlaczego graczom wydało się to takie ważne?

Mówimy tutaj o Rockstarze i społeczności, która ma prawo doszukiwać się wskazówek dosłownie wszędzie, dlatego nie zdziwił nikogo fakt, że zostało to odebrano jako pewna zapowiedź. Dlaczego? Rockstar prosi o obserwowanie oficjalnego kanału informacyjnego.

Dlaczego akurat teraz zdecydowano się odpowiedzieć na jedną z milionów różnych wiadomości o GTA 6? Dlaczego nie zrobiono tego znacznie wcześniej? Tego nie wiadomo, każdy musi sam ocenić sobie to, czy jest to kompletne zaprzeczenie trwających prac nad Grand Theft Auto 6, czy wręcz odwrotnie. Przypomnijmy, że niedawno zaktualizowano także własność domen gtavi.com oraz gtavicecityonline.com

Teraz najważniejsze będzie obserwowanie ruchów Rockstara. Jeżeli ten zapadnie się ponownie pod ziemię i nie będzie odpowiadał na żadne pytania społeczności o GTA 6 przez kolejne miesiące, to można uznać, że rzeczywiście nie tematu kompletnie nie ma, a wiadomość była wysłana bez żadnej większej przyczyny.

Jeżeli jednak Rockstar coś planuje, to w ciągu następnych tygodni wiadomości powinno być więcej, czy to od aktorów głosowych, czy od osób pracujących w Rockstarze.