w

Rockstar wyłączył GTA Online i Red Dead Online, by zwrócić uwagę na wydarzenia w USA

Wczoraj Rockstar wyłączył serwery swoich dwóch popularnych gier.


Sytuacja w USA wbrew pozorom bardzo mocno dotknęła branżę gamingową oraz producentów sprzętu. Przypomnijmy, że Sony odwołało swoje ogłoszenia w sprawie Playstation 5 i nawet Xbox skomentował, że zrobi dokładnie to samo.

Epic Games przełożyło start nowego sezonu w Fortnite, tak samo zrobiło Infinity Ward z COD: Mobile.

Wyłączone serwery GTA I RDR

Wczoraj Rockstar zaskoczył wszystkich informacją o tym, że przez 2 godziny usługi GTA Online i Red Dead Online będą niedostępne. Powodem ma być obecna sytuacja w USA i chęć upamiętnienia zmarłego.

Gracze przyjęli tę wiadomość dokładnie tak, jak można się było spodziewać, czyli bardzo negatywnie. Wiele osób zwracało uwagę na to, że GTA jest chyba ostatnim tytułem, jaki powinien być wyłączony.

Inni wspominali, że gier komputerowych po prostu nie należy do tego mieszać, to nie one mają być tutaj narzędziem tym bardziej, że często są właśnie ucieczką od tego, co się dzieje w tym realnym świecie.

Póki co świat gier po prosu ucichł. Jak wspominało Epic Games, to nie czas na świętowanie nowego sezonu w Fortnite, ani zabieranie uwagi tym, którzy w tym momencie najbardziej na nią zasługują.