w

Z Rockstara odchodzi współzałożyciel studia, a plotki o GTA 6 nie cichną

Rockstar ostatnio poszukiwał wielu nowych pracowników. Czyżby firma przechodziła restrukturyzację i szykowała się na kolejny tytuł?


Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu świetnych wyników Grand Theft Auto 5 i Red Dead Redemption 2 z firmy odchodzi jej współzałożyciel. Rockstar podzielił się tą informacją za pośrednictwem specjalnego pisma.

Oficjalnych powodów tej decyzji nie podano. W kulisach mówi się o zmęczeniu i ostatnich problemach firmy w kwestii podatków.

Odchodzi współzałożyciel Rockstara

Dan Houser był jedną z najważniejszych osób w studiu. To on był przy zakładaniu firmy jeszcze w 1998 roku. Przez ponad lat podejmował najważniejsze decyzje. Studio ujawnia jednak, że Dan przebywał od jakiegoś czasu na urlopie, z którego trudno mu było wrócić. W związku z tym zdecydował się przejść na emeryturę.

Tymczasem plotki o GTA 6 nie ustają. Już teraz niektórzy wspominają o restrukturyzacji całego studia i przygotowania się na premierę kolejnej gry. Oficjalnie Rockstar nigdzie nie potwierdził istnienia kolejnej części Grand Theft Auto, ale społeczność jest przekonana, że studio nie pozwoliłoby sobie na zakończenie tej historii na GTA Online.

Być może faktycznie Rockstar poszukuje nowych pracowników, by przyspieszyć prace nad kolejną częścią GTA. Odejście Dana będzie jednak sporym ciosem nawet, jeżeli nie brał czynnego udziału w tworzeniu szóstej części gry.