w

AFK w ponad 100 grach z rzędu bez żadnych konsekwencji. Gracze LoLa wściekli na Riot

Riot Games

Społeczność krytykuje Riot i twierdzi, że system łapiący AFKów nie działa.


Pod koniec kwietnia deweloperzy ogłosili, że zwiększają kary za opuszczanie rozgrywek. W efekcie 3. gra w przeciągu krótkiego czasu, w której byliśmy AFK, kończy się teraz blokadą konta na 14 dni.

Są jednak przypadki graczy, którzy udowadniają, że system w ogóle nie działa lub są w stanie omijać konsekwencje byciem nieaktywnym w ponad 100 grach. Co ciekawe, człowiek ten robi to nie tylko na jednym koncie.

AFK w ponad 100 grach

Każdemu z nas czasami zdarzy się sytuacja, w której musimy opuścić mecz na minutę lub nawet do jego końca. Niemniej jednak znajdziemy graczy, którzy robią to non stop i czerpią przyjemność lub chcą coś udowodnić Riotowi, przez co psują gry innym. Jeden z użytkowników Reddita znalazł konto, na którym dzieje się to od ponad 100 meczów.

Standardowo temat ten jest usunięty, choć nie było w nim nic nieprawdziwego. W League of Legends jest gracz, który na kilku kontach specjalnie uprzykrza innym życie.

Czy konto zostało zablokowane? Odpowiedź jest jedna – nie. Podobnie, jak inny gracz, który był AFK przez około 40 gier z rzędu i po tym znów zaczął grać, a jego MMR nie zmieniło się i dalej utrzymywało się na poziomie Platyna 1 – Diament 4.

Chociaż w większość przypadków drużyna decyduje się na remake, to i tak traci cenny czas. Czy Riot coś z tym zrobi? Na ten moment nie wiadomo, ale społeczność domaga się, aby nawet w przypadku remake kary za AFK obowiązywały.