w

Bel’Veth właśnie pobiła rekord na patch 12.11 w LoLu. Postać przebiła ponad 50%

Riot Games

Nowa postać w LoLu osiągnęła Ban Rate na poziomie grubo ponad 50%.


W aktualizacji 12.11 do League of Legends trafiła nowa bohaterka. Długo zapowiadana Cesarzowa Pustki wzbudziła w graczach niepokój. Widać to po jej zastraszająco wysokim współczynniku banowania.

Doprowadziło to do tego, że stała się najczęściej banowaną bohaterką w patch 12.11. Na podium utrzymuje się także w obecnej aktualizacji. Z czego to wynika?

Bel’Veth wiecznie zbanowana

Kilkanaście dni temu Riot Games wprowadziło do League of Legends świeżą krew. Cesarzowa Pustki jest potężną bohaterką pochodzącą z jednego, z najbardziej tajemniczych regionów w świecie Runeterry. Okazała się silna także w grze.

wiadczy o tym wysoki współczynnik banowania jej w rangach powyżej platyny. W aktualizacji 12.11 blokowało ją ponad 50% graczy. Teraz jest to już prawie 70%. Nie przeszkadza to jej w wygrywaniu spotkań. Na rankedach wybiera ją 11,3% graczy i wygrywa, aż 53,5% spotkań, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

Skąd taki wysoki wynik? Gracze jeszcze nie wiedzą, jak grać na nową dżunglerkę. Jej słabą stroną jest wczesna faza gry, kiedy czyści obozy potworów i jest niezwykle wrażliwa na ataki. To właśnie wtedy przeciwnicy leśnicy powinni ją dopaść, co się często nie dzieje, ze względu na obawy. Wtedy jest w stanie wyfarmić się i niszczyć przeciwników łącznie z roztapianiem tanków nieco później. Z tego powodu warto wybrać Olafa, Gravesa lub nawet Kindred, aby nie pozwolić jej na skalowanie się poprzez częste odwiedziny jej obozów potworów.

Prawdopodobnie jednak otrzyma nerfy. Jeżeli obecna sytuacja będzie utrzymywać się na takim poziomie, to kwalifikuje się ona do osłabień i te powinny pojawić się w następnym patchu 12.13. Zaplanowany on jest na 13 lipca.