w

Blisko rekordu najwyższego LP w historii LoLa. Po zaledwie 289 grach i to na zaskakującej linii

Chiński “super serwer” ponownie pokazuje swoją siłę, jeden z graczy już przebił ponad 2000LP.


League of Legends dzieli się na kilka różnych serwerów i to wie raczej każdy. Mało kto jednak ma świadomość tego, co dzieje się na chińskim serwerze. Jest on stosunkowo trudny do śledzenia, ale jak najbardziej jest to możliwe.

Tamtejsi gracze są bardzo specyficzni, ale i mocni w tym, co robią i jak grają. Dla porównania, obecnie najwięcej LP ze wszystkich innych serwerów ma gracz z EUW z 1456LP.

W Chinach TOP 1 ma już ponad 2000LP

Tymczasem w Chinach TOP 1 przekroczył już 2075LP i nie ma zamiaru się zatrzymać.

Co w tym takiego niesamowitego? Jest to gracz, który wybiera tylko górną aleję. Dosłownie sieje postrach na całym serwerze. Prawdopodobnie jest to najlepszy toplaner w Chinach.

Gra po 8 godzin dziennie, LoLa traktuje po prostu jak pracę. Wyobraźcie sobie mecz, w którym wszyscy grają pod jedną osobę, wiedząc, że jeżeli jej linia dobrze pójdzie, to wygraliście mecz.

Wie o nim stosunkowo mało osób, bo oglądanie tamtejszych graczy jest dość trudne. Mało kto dla jednej osoby będzie wchodził na platformy pokroju huya. W każdym razie mainowi TOP-a udało się dobić 2075LP w 289 grach, co na pewno budzi podziw.

Do rekordu trochę jeszcze brakuje. Najwyższe LP padło na chińskim serwerze w 2018 roku i wynosiło 2300.

Czy to zostanie przebite? Jest to możliwe, ale to naprawdę trudne zadanie, choć patrząc na dotychczasowe wyniki “上单天花板” można uwierzyć, że zdoła osiągnąć taki pułap. Szkoda tylko, że serwer ten tak trudno znaleźć. Streamy na huya, wszystko inne na chińskich aplikacjach.