w

Byli pracownicy Riotu „wkurzyli się na LoLa” i zrobili swoją MOBĘ & MMO. Co wiadomo o Project-V?

Studio złożone głównie z byłych pracowników Riotu przekazało pierwsze informacje na temat swojej nadchodzącej produkcji.


Mało kto wie, że część byłych pracowników Riotu założyło swoje studio o nazwie Vela. Do tej pory nie było wiadomo, czym dokładnie będą się zajmować, ale wygląda na to, że wszystko staje się już jasne.

Gra o nazwie kodowej „Project-V” (brzmi swoją drogą znajomo do nazewnictwa gier Riotu) ma być połączeniem MOBY z MMO. Twórcy nazywają to Multiplayer Online Co-op, w skrócie MOCO. Zapowiada się to naprawdę ciekawie i można się już wstępnie zapisywać do alfy. Czy będzie to jakaś konkurencja dla LoLa? Tego kompletnie nie wiadomo, styl graficzny może być podobny, ale o samym gameplay’u wiadomo bardzo niewiele.

Póki co nieoficjalnie mówi się, że jest to projekt pracowników, którym nie pasowało to, w jakim kierunku rozwinęło się League of Legends i cały świat Runeterry, natomiast nie zostało to nigdzie potwierdzone.

Co trzeba wiedzieć o Project V?

W Vela pracuje aż 7 osób, które kiedyś zajmowały się League of Legends i ogólnie różnymi rzeczami w Riocie. Oprócz opisu udostępniono też krótki materiał filmowy, który może nie wyjaśnia, czym jest Project-V, ale daje pierwszy rzut oka na grafikę.

Trudno powiedzieć, czy Project-V będzie konkurencją dla League of Legends i jak to w ogóle ma działać. Więcej informacji pojawia się w Q&A na oficjalnej stronie studia. Stąd dowiadujemy się, że gra ma łączyć styl współpracy z gier MOBA i przygodowy z MMO. Gra będzie czymś w rodzaju połączenia Pve i PvP.

Póki co nie ma żadnej konkretnej daty, jeżeli chodzi o testy i premierę. Wiadomo tylko, że twórcy celują gdzieś w 2021 rok z alfą. Można się jednak zapisać na oficjalnej stronie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends