w

Co dalej z Arcane, czy będzie drugi sezon serialu LoLa? Co tam się wydarzyło i czego spodziewać się dalej?

Arcane osiągnęło ogromny sukces, Riot zdecydowanie nie pozwoli, by na tym się skończyło.


Początkowy fragment newsa nie zawiera spoilerów, później się to zmieni. Poinformujemy w trakcie, kiedy warto przestać czytać, jeżeli nie oglądaliście ostatniego odcinka.

@Aktualizacja

Dzisiaj w nocy oficjalnie potwierdzono, że pojawi się 2 sezon Arcane. Zwiastun i wszystkie informacje – KLIK. Opublikowano także smutną wiadomość dotyczącą daty premiery – KLIK.

Za tydzień nie pojawią się już nowe odcinki Arcane. Nie oznacza to jednak, że cały serial właśnie się skończył i nigdy nie powróci. Jeszcze w 2019 roku Riot pisał, że przewiduje kilka sezonów. Bardzo możliwe, a wręcz pewne, że studio od wielu miesięcy pracuje nad 2 sezonem.

Niestety, nie wiadomo, kiedy spodziewać się dodatkowych zwiastunów, czy informacji na temat ewentualnej premiery. W tym momencie te kwestie pozostają zagadką.

Czy Wam się wydawało, czy jednak nie?

Jeżeli nie oglądaliście ostatnich odcinków, to warto to zrobić przed przeczytaniem dalszej części newsa, ta zawiera bowiem spoilery.

Największym zwrotem akcji, którego jednak można się było spodziewać było oczywiście ukazanie Warwicka, czyli Wandera. Nie ma większych wątpliwości, że to on. Idealnie wręcz składa się to z jego fabułą.

“Przeszedł przemianę w wyniku bolesnych eksperymentów (…) spędził przywiązany do stołu w laboratorium Singeda, z ciągle pochylającą się nad nim twarzą szalonego chemika.

Warwick nie pamiętał, w jaki sposób wpadł w ręce Singeda… i miał problemy z przypomnieniem sobie, jak wyglądało jego życie przed całym tym cierpieniem. Naukowiec cierpliwie nad nim pracował, montując w jego ciele pompy i przewody, które wprowadzały chemikalia w jego żyły, usiłując osiągnąć to, czego pragnie każdy alchemik: transmutację.”

To ujęcie idealnie wręcz pasuje do jednej z oficjalnych grafik:

W teoriach mówiących, że to jednak nie WW pojawiał się wątek brody, której Wander ponoć nie miał, natomiast jak najbardziej postać miała brodę, nie tak dużą, ale jednak.

Singed odgrywa tutaj bardzo ciekawą rolę. W teorii opisywany jest jako szalony chemik, podczas gry w serialu wiele osób zaczęło darzyć go sympatią, między innymi przez wątek jej córki. Mimo wszystko uratował Warwicka, trudno jednak powiedzieć, czy aby na pewno tylko i wyłącznie w dobrych celach. W fabule pojawia się wątek bestii:

“Singed chciał ujawnić prawdziwą naturę swojego obiektu badań — morderczą bestię drzemiącą głęboko w „dobrym człowieku”.

Co będzie dalej w Arcane?

Wszystko kończy się sceną, w której Jinx potencjalnie wszystkich “likwiduje”. Wiadomo jednak, że przynajmniej część przeżyje. Podpowiada to chociażby fabuła Caitlyn, którą Riot musiałby zmienić, a raczej do tego się nie posunięto.

Można więc przyjąć, że dalej część postaci będzie żyło, a z pewnością pojawią się także nowe. Według społeczności, w serialu mogą się pojawić:

  • Twitch – szczur, którego używał Singed
  • Córka Singeda – potencjalnie nowa postać, jaka zostanie wprowadzona do LoLa. To bardzo ciekawy wątek, którym Riot może się w przyszłości zająć
  • Blitzcrank, był on wspominany podczas serialu
  • Ziggs – podobnie do Blitzcranka, ich wątki mogą być połączone, w końcu Heimerdinger sam w 4 odcinku wyraźnie wspomniał postać, jaką był Professor Stanwick Pididly
  • Camille – przez związek jej rodziny z hextechem

Potencjalnych postaci jest znacznie więcej, natomiast wszystko zapewne dalej będzie się kręcić wokół przedstawionej już historii.