w

Dlaczego Riot Games Korea zbanował konta wszystkich pro graczy z Vietnamu w LoLu

Riot Games

Wszyscy gracze z Wietnamu zbanowani na koreańskim serwerze LoLa.


Dziwna sytuacja przydarzyła się na koreańskich serwerach League of Legends. Gracze zauważyli, że konta profesjonalistów zostały zbanowane. Niektóre z nich za toksyczność, inne wydawać się może, że bez powodu.

Na niektórych kontach nie rozegrano już żadnego meczu przez 4 miesiące, inne natomiast są nieaktywne od ponad dwóch tygodni. Sprawa staje się głośna, a twórcy nie wypowiedzieli się w temacie.

Zbanowani gracze z Wietnamu

Śledztwo użytkowników Reddita doprowadziło do ciekawych wniosków. Według społeczności gracze VCS Korean zostali zbanowani na jednym z najważniejszych serwerów w League of Legends. Redditor o nicku CodeInternational865 doszedł do takich wniosków po prześledzeniu op.gg prosów. Na przykład tak wygląda konto ADC Genius Gaming i Meliodasa, który na ten moment jest wolnym agentem. Obaj przestali grać 16 dni temu:

Wcześniej, czyli około 4 miesięcy temu, zbanowano konta graczy GAM Esports. Tutaj powód jest akurat znany i chodzi o toksyczność. Karę poniósł GAM Kiaya i Bie.

VCS nie stracili tylko dostępu do najważniejszego serwera w League of Legends. Według spekulacji nie będą oni mogli też scrimować na arenie międzynarodowej, ponieważ gry są hostowane w większości na serwerach Korei.

Na ten moment nie wiadomo, dlaczego konta tych graczy zostały zbanowane i w temacie do tej pory nie wypowiedział się Riot. Chociaż blokada za toksyczność wydaje się sensowna, to społeczność nie rozumie kary także dla dwóch pozostałych zawodników. Być może oni również nie zachowywali się w porządku i łamali zasady LoLa.