w

Dlaczego Riot uważa, że 4 w LoLu to taka specjalna liczba? Jhin bardzo mocno się do tego przyczynił

Riot od wyjścia Jhina bardzo często żartuje z liczby 4, choć tak naprawdę mało kto wie, skąd w ogóle się to wzięło.


Jhin jest bardzo mocno związany z liczbą 4. Wystarczy wspomnieć tutaj sam fakt, że imię bohatera składa się z 4 liter, a w historiach z nich związanych Riot cały czas nieustannie nawiązuje do czwórki. Dlaczego?

Wiele osób jest przekonanych, że chodzi tutaj o historię powstania Jhina, a raczej wymyślenia mu nazwy. To jednak nie prawda. Riot wcale nie kombinował nad Jhinem jakoś długo, początkowo miał to być nawet żart, o czym deweloperzy mówią na swoim TikToku.

Jhin nie miał nawiązywać do liczby cztery, przynajmniej nie od razu. Dopiero później Riot przypadkowo odkrył coś szczególnego.

O co chodzi z tą liczbą cztery?

Wszyscy zapewne kojarzą, że połączenie liter “J”, “H”, “I” oraz “N” na klawiaturze QWERTY tworzy liczbę 4.

Riot niesamowicie wkręcił się w to, by nawiązywać Jhinem do czwórki. Dodawano na ten temat różne smaczki w historii Jhina, w jego umiejętnościach. Nawet pistolet bohatera mieści 4 naboje.

Skąd jednak w ogóle się to wzięło? Rozwiązaniem jest Azja, a konkretnie tamtejsze znacznie liczby cztery, która powiązana jest ze śmiercią.

Riot uznał, że to doskonały pomysł, by dalej w to brnąć. Potem okazało się, że jest to doskonały pomysł, który działa i którym gracze są zainteresowani, choć tak naprawdę mało kto ma świadomość, skąd to się wzięło.