w

Gracze LoLa nie zgadzają się z powtórzeniem gry RNG z MSI. “Chcę ponownie rozegrać moją grę z sezonu 1”

Riot Games

Riot podjął kontrowersyjną decyzję dotyczącą powtórzenia 3 gier RNG. Fani LoLa się z tym nie zgadzają.


Podczas aktualnie trwającego drugiego najważniejszego turnieju w League of Legends: Mid-Season Invitational doszło do nietypowej sytuacji. Riot Games postanowiło, że trzy gry RNG zostaną powtórzone.

Decyzja ta wywołała ogromne kontrowersje i nie zgadza się z nią duża część społeczności. Domagają się oni wprowadzenia nowego przycisku do klienta, aby mogli również powtarzać swoje mecze.

Powtórzenie gier RNG

W piątek 13 maja z rana na oficjalnym profilu LoL Esports na Twitterze pojawiło się ważne oświadczenie. Okazało się, że mecze chińskiej organizacji Royal Never Give Up rozegrane przez pierwsze 3 dni trwania turnieju zostają anulowane i powtórzone. Powodem ma być “rozbieżności w opóźnieniu gry”. Wszystko to przez to, że gracze RNG grają z areny w Busan.

Od razu po tej decyzji na czacie pojawiła się masa negatywnych komentarzy. Społeczność śmiała się, że profesjonalni gracze nie są w stanie grać na 35 msach i jest to dla nich wielki problem. Podczas rozgrywek praktycznie cały czat był zaspamowany takimi komentarzami.

Fani zauważyli, że drużyna nie powinna zostać nawet dopuszczona do rozgrywek. Nie grają oni w wyznaczonym miejscu, tylko na całkowicie innej arenie, nie mają dostępnych kamer z poglądu zawodników i “jeszcze narzekają na ping”.

Na Reddicie pojawiły się dodatkowo posty od zwykłych graczy, którzy w prześmiewczy sposób krytykują decyzję o powtórzeniu spotkań. Społeczność oczekuje, że Riot doda do kolejki rankingowej opcję “powtórki gier”, jeżeli ping jednego z graczy okaże się wyższy od tego, który mają inni zawodnicy. Jeden z tematów stał się niezwykle popularny i w niecałe 22 godziny zebrał ponad 7000 pozytywnych głosów.

W skrócie gracz opisał swoją grę Morganą, w której zrobił 0/13/2 i miał problemy z pingiem. Nie mógł trafić “Q”, a przeciwny Nautilus przyciągał go z dziwnych odległości. Oczywiście chodzi tutaj o problemy z opóźnieniem. Z tego powodu żąda on powtórzenia spotkania. Podobnie twierdzą komentujący. Podają oni screeny z pierwszych sezonów i również uważają, że Riot powinien się tym zająć, aby mogli ponownie wbić promo.

Oczywiście jest to satyra, ale pokazuje, że gracze nie do końca zgadzają się z decyzją o powtórzeniu spotkań RNG. Chociaż nie da się tego cofnąć, być może twórcy League of Legends w przyszłości będą wiedzieli, na co się piszą.