w

Gracze LoLa prosili o poprawienie modelu skórki Syndry, nie zgadniecie, co zrobił Riot

Riot Games

Riot Games postanowiło zmienić splash art zamiast modelu. Zirytowanie graczy tym faktem mocno wzrosło.


W momencie, w którym nowe skórki Star Guardian pojawiły się na serwerze testowym, graczom nie spodobał się pewien mały szczegół. Chodziło o dopasowanie ładnego splash artu do modelu w grze, który miał kilka braków.

Ostatecznie Riot faktycznie dopasował te dwa odzwierciedlenia postaci do siebie, ale nie w taki sposób, jak chciała tego społeczność. Zamiast wprowadzić poprawki modelu, to skupiono się na splash arcie.

Zmiany Star Guardian Syndry

Ponad tydzień temu na PBE trafiły nowe skiny z serii Star Guardian. Wśród nich jest Prestiżowa Syndra, która nie do końca spodobała się graczom. Chociaż sama skórka wygląda dobrze, to twórcy po raz kolejny zaniedbali o kilka elementów. Użytkownik Twittera @Ulchete zwraca między innymi uwagę na:

  • włosy,
  • choker i gorset,
  • rękawiczki,
  • ręce.

Wersja poprawiona / oryginał

W skrócie całość miała zostać dopasowana do splash artu. Nie ma tam dużych poprawek, tylko trochę zabawy cieniowaniem i kolorami, co jest możliwe do zrobienia po wypuszczeniu skórki na PBE.

Riot jednak zdecydował się na zmianę splasha, aby dopasować portret do skina, a nie na odwrót, jak chcieli gracze.

Ta decyzja wywołała ogromną falę oburzenia. Po raz kolejny zarzucono Riotowi, że nie zależy im na tym, co wypuszczają i liczy się tylko zysk. Padły nawet tak mocne komentarze w stronę pracowników, że jeden z nich poprosił gracza o niezwracanie się do ludzi w ten sposób.

To nie była moja skórka, ani moja decyzja, ale to pojawiło się w moim wątku – to nie jest w porządku. Mile widziane jest wyrażanie rozczarowania lub krytyki, ale nie rozmawiaj w ten sposób z innymi ludźmi.

To, co nie jest w porządku, to okłamywanie nas, marnowanie czasu i zachowanie się bez okazania nam szacunku, ponieważ traktuje się nas jak głupich, gdy jesteśmy oszukiwani i otrzymujemy przeciętne treści. Musimy błagać o jej ulepszenie co dwa tygodnie, musimy wam wszystkim za to podziękować.

Rioter odpowiedział, że przerobienie całego modelu nie jest możliwe w ramach czasowych cyklu na PBE i podesłał artykuł dotyczący tego, co mogą zrobić, a czego nie dadzą rady. Gracze szybko wyłapali, że przecież zmiana kolorów jest możliwa i o to przecież się rozchodzi. Wiele osób nie rozumie też, jakim prawem praca nad skórką trwa kilka miesięcy i nikt w tym czasie nie sprawdził nawet, czy pasuje ona do splash artu.

Czy Riot zmieni swoją decyzję? Istnieje na to mała szansa, ale twórcy mają jeszcze tydzień przed ich oficjalnym wprowadzeniem do League of Legends. Być może drugi raz zdecydują się na poprawki, tym razem takie, o jakie proszą gracze.