w

Gracze LoLa zauważyli, że najlepsi dżunglerzy na świecie robią coś dziwnego. Nietypowa meta PRO

Co ciekawego można zobaczyć, kiedy obejrzy się mecze chińskiej ligi LPL?


W mecie League of Legends niejednokrotnie pojawiali się bohaterowie lub przedmioty, których mało kto by się tam spodziewał. Tym razem trend można zauważyć na profesjonalnej chińskiej scenie LoLa wśród junglerów. Chodzi o budowane przez nich mityczne przedmioty, których wybór na pierwszy rzut oka może wydawać się naprawdę dziwny. Co dokładnie kupują leśnicy w lidze LPL?

Dziwna meta na profesjonalnej scenie

Użytkownik o nicku Boudynasr zwrócił uwagę na to, że gracze z jungli w chińskiej lidze LPL budują niekoniecznie przedmioty stworzone z myślą o junglerach.

W jungli można zauważyć nowy trend. Chińscy junglerzy używają mitycznych przedmiotów dla supportów na profesjonalnej scenie.

Autor wpisu podzielił się również kilkoma zrzutami ekranu z pierwszego i drugiego tygodnia rozgrywek, w których kilkukrotnie pojawiły się wymienione przez niego przedmioty.

Mimo że Radiant Virtue, który bezpośrednio miał zastąpić Sunfire Aegis, niebędące już mitycznym przedmiotem, trudno nazwać itemem stworzonym z myślą o supportach, tak sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku pozostałej dwójki – Evertshroundu i Locketu of Iron Solari.

Dlaczego zawodowi gracze decydują się na zakup takich przedmiotów?

Mityczne przedmioty dla tanków nie są aktualnie dobrym wyborem dla junglerów zdobywających niewielką ilość zasobów, ponieważ stary Frostfire został usunięty, Sunfire został przeniesiony do puli legendarnych przedmiotów, a nowe pozycje nie sprawdzają się u wspomnianej grupy leśników. Jak’Sho niezbyt trafia w punkt po nerfach, Iceborne jest dobry tylko u kilku wybranych bohaterów, a Heartsteel jest memowym przedmiotem dla top lanerów.

Profesjonalni junglerzy z ligi LPL stworzyli więc metę, w której wykorzystują tańsze mityczne przedmioty dla supportów, jednocześnie zwiększając obrażenia, jak i przeżywalność swojej drużyny.

W League of Legends można znaleźć wielu bohaterów, którzy nie mają do dyspozycji dużych ilości złota. Jeśli zdecydują się na zbudowanie konwencjonalnych przedmiotów, mogą zwyczajnie zostać mocno w tyle, ponieważ statystyki, które zapewniane są przez itemy, będą u nich znacznie niższe. Z tego powodu junglerzy na profesjonalnej scenie skupiają się na przedmiotach użytecznych dla zespołu, które jednocześnie kosztują mniej złota.

Dla bohaterów, którzy nie zgarniają ogromnych ilości killi jest to świetne rozwiązanie, które może nie pomoże im zabijać, ale z pewnością przyczyni się do zwycięstwa w walkach, w których bierze udział większa grupa bohaterów.

Ponadto gracze poniekąd zmuszeni są do budowania w ten sposób, ponieważ ilość zasobów w jungli jest aktualnie stosunkowo mała, a bohaterowie radzą sobie z czyszczeniem obozów głównie za sprawą petów, co sprawia, że zakup obrażeń nie jest aż taki ważny.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends