w

Jak Blizzard nawiązał do League of Legends? W Hearthstone znalazła się karta inspirowana Ezrealem

Riot Games

Gracze odkryli ciekawe powiązanie pomiędzy kartą w Heartstone, a postacią z LoLa.


Gry różnych twórców często do siebie nawiązują i pojawić się mogą w nich przeróżne ciekawostki i easter eggi i nie jest to wcale nic dziwnego.

Teraz w najnowszym rozszerzeniu do Heartstone – United in Stormwind, jedna z kart jest bardzo podobna do znanej postaci z League of Legends, a mianowicie Ezreala.

Nawiązanie do LoLa?

Wiele produkcji zarówno Single Player, jak i online czasami nawiązuje do produktów, nazw lub innych rzeczy stworzonych przez odrębne firmy. Możemy spotkać się z kwestiami dialogowymi, misjami, nazwami, czy nawet nazwami postaci. Świetnym przykładem tutaj może być, postać posłańca “Dehael” z gry Wiedźmin: Pogromca Potworów. Oczywiście kolory stroju oraz nazwa chłopaka, to puszczenie oczka w stronę firmy DHL.

Teraz okazuje się, że prawdopodobnie Blizzard nawiązał do znanego i charakterystycznego bohatera z League of Legends – Ezrela. Po ujawnieniu nowych kart do zestawu United in Stormwind, profesjonalnemu graczowi Luker rzuciła się w oczy jedna z nich.

W Heartstone pojawiało się już wiele easter eggów, ale wygląda na to, że jest to pierwszy, który odnosi się do League of Legends. Na ten moment jest to jednak tylko spekulacja i twórcy nie potwierdzili, czy faktycznie chodzi o Ezreala, a może jest to tylko taka zbieżność.