w

Jak grać Taricem na MIDzie, który przekroczył 64% winrate?

Riot Games

Okazuje się, że Taric jest najsilniejszym MIDlanerem w obecnej aktualizacji. Zaskoczeni?


Gracze nie tracą czasu i szukają alternatywnych bohaterów na różne linie. Mieliśmy już Sorakę i sonę na górnej alei, a teraz przyszedł czas na Tarica, który również uciekł z roli wspierającego i rozpoczął przygodę na samotnej środkowej linii. Okazało się jednak, że jest naprawdę mocny i wygrywa 64% gier.

Taric MID

Pomimo tego, iż nie dostał ostatnio żadnych poważnych zmian, właśnie teraz zyskuje na popularności. Bohater jest w stanie wygrać grę dzięki swoim umiejętnościom chroniącym sojuszników.

Dodatkowo W i E pozwala na bardzo łatwą inicjację walk drużynowych i otwiera drogę do łatwego gankowania linii. Budujemy go podobnie, jak na wsparciu, co przekłada się na wczesne zdobycie wszystkich przedmiotów, ponieważ są one bardzo tanie.

Runy

Nieco różnią się od standardowych używanych na wsparciu, ta kombinacja sprawuje się najlepiej:

Pamiętajmy, że dwie ostatnie pozycje w sekcji dodatkowej możemy edytować, patrząc na rozstawienie przeciwników pod względem AD/AP.

Build

Zaczynamy w tej kolejności:

A nasz finalny build powinien wyglądać, właśnie tak:

Czary Przywoływacza i kolejność ulepszania umiejętności

Niestandardowe czary przywoływacza, na które musimy zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli chcemy grać na MIDzie musimy zrzec się flasha, na rzecz czegoś innego. Aktualnie najczęściej wybierana kombinacja z najlepszymi efektami:

Kolejność ulepszania umiejętności:

Postać nie jest aktualnie wybierana zbyt często, szczególnie w niskich dywizjach. Czyżby nowa linia miała zwiększyć jego popularność?

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends