w

Jak Jankos “sparodiował” wpis Pokimane o tym, że jest singielką?

W ostatnich dniach na Twitterze bardzo popularny stał się wpis Pokimane. Nawiązał do niego nawet Jankos.


Z jakiegoś powodu widzowie Twitcha zawsze śledzili status związków swoich ulubionych twórców. Nie inaczej było w przypadku Pokimane, czyli najpopularniejszej streamerki Twitch. W przeszłości było kilka mniejszych i większych afer związanych między innymi z ukrywaniem przez nią faktu, że faktycznie z kimś jest. Teoretycznie miało to na celu wyciągnięcie jak największej ilości pieniędzy od widzów.

Opinie o tym były skrajne różne, ale finalnie wszyscy raczej o tym zapomnieli. Aż do 9 marca. Poki z jakiegoś powodu opublikowała wtedy wpis na Twitterze, który pomimo upływu 3 dni nadal w niektórych krajach pokazuje się w sekcji popularnych.

Single btw

Streamerka tłumaczyła, że chodziło tutaj o przekazanie tej wiadomości w zabawny sposób. Jak to wyszło? To po prostu krótka informacja, która z jakiegoś powodu stała się viralem. W sumie polubiono ją ponad 280 tysięcy razy. Zaczęła się też pokazywać osobom w Polsce, które były jakkolwiek związane ze streamingiem.

Wpis ten i ogólnie hashtag stał się na tyle popularny, że dotarł również do League of Legends. G2 nie byłoby sobą, gdyby nie wykorzystało tej chwilowej popularności, więc Jankos na Twitterze napisał “Single btw” oznaczając Mikyx’a, supporta grającego dla G2.

Niemal od razu w komentarzach zaczęło się publikowanie różnych memów czy grafik z Jankosem. Wpis na ten moment ma ponad 12 tysięcy polubień.

Wpisy Jankosa na Twitterze w ogóle ostatnio są bardzo popularne. Widać, że poszerza on cały czas swoją widownię. Transmisje na Twitchu ogląda średnio po 12 tysięcy osób, co przy samej polskiej publiczności byłoby trudne do osiągnięcia.