w

Jak początkowo miały wyglądać skórki EDG do LoLa? Riot pokazuje postęp prac i wczesne koncepty

Riot Games

Faza projektowania skórek drużynowych związanych ze zwycięzcami Mistrzostw Świata 2021.


Tworzenie nowych dodatków kosmetycznych do League of Legends wcale nie jest takie łatwe. Pracuje nad nimi ogromną ilość osób, począwszy od zaprojektowania wstępnego wyglądu, po stworzenie animacji i przetestowanie zawartości.

Szczególnie poziom skomplikowania projektu podnosi się przy skinach drużynowych dla Mistrzów Świata. Zadanie to jest trudniejsze ze względu na sugestie od profesjonalnych graczy. Ponieważ to właśnie oni wybierają, jak chcieliby, żeby wyglądała podpisana przez nich skórka.

Koncepty skinów EDG

Najważniejszy turniej w League of Legends w 2021 roku wygrała chińska drużyna EDward Gaming. W związku z tym gracze mogli wybrać jednego bohatera, który otrzyma skina z ich podpisem. Warunkiem było rozegranie nim chociaż jednego meczu podczas trwania wydarzenia. Wybrali więc oni następujących bohaterów:

  • Graves
  • Aphelios
  • Viego
  • Zoe
  • Lulu, ostatecznie zmieniona na Yuumi

Dodane niedawno na serwery oficjalne skórki spodobały się graczom. Szczególnie duże zainteresowanie nowym dodatkiem kosmetycznym wyrazili fani Apheliosa, tworząc z nim całą masę memów. Uznali również większością głosów w ankiecie na Reddicie, że to najlepsza wydana do tej pory skórka do tego bohatera. Z pewnością są oni wdzięczni Park Do-hyeon, że wybrał właśnie jego.

Teraz na oficjalnym koncie Riotu na YouTube pojawił się 9-minutowy film przedstawiający fazę projektowania serii EDG.

Opublikowano w nim między innymi kilka konceptów pierwszego wyglądu. Można więc zobaczyć, jak mogłyby prezentować się postacie w nieco innej szacie graficznej.

W filmie profesjonalni gracze pokazują także, jak chcieliby, żeby wyglądała animacja powrotu do bazy i jakie pomysły mieli na poszczególne elementy. Wyjaśnili także swoim fanom, z jakiego powodu wybrali właśnie te postacie.