w

Jakimi produkcjami inspirowany był animowany serial z LoLa – Arcane? To akurat dość niespodziewane

Riot Games

Czym Riot Games inspirowało się podczas tworzenia serialu Arcane?


W listopadzie 2021 roku świat społeczności League of Legends eksplodował z radości. Na ekranach pojawił się długo wyczekiwany animowany serial od Netflixa i Riotu. Szybko okazało się, że jest świetny i zaciekawił nawet osoby nieznające do tej pory Ligi.

Chociaż na drugi sezon przyjdzie fanom jeszcze sporo poczekać, to warto teraz na chwilę wrócić do pierwszego sezonu. Mało osób wie, kim inspirowali się twórcy podczas jego tworzenia.

Inspiracje w Arcane

Jakiś czas temu Rioterzy odpowiadający za Arcane postanowili odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących serialu. Oczywiście nie zabrakło także tych o inspirację. Jak się okazuje, dotyczą one głównie starszych anime, których wiele osób może nie kojarzyć.

Mowa tutaj głównie o produkcjach lat 90 i wczesnych 2000, czyli z dzieciństwa pracowników:

Pamiętam, jak zadzwoniłem do Christiana po olśnieniu, że nasz ton może być podobny do tego z mroczniejszego anime, które ceniłem, dorastając.

Mowa tutaj o takich produkcjach, jak:

  • Hellsing,
  • Berserk,
  • Ghost in the Shell,
  • Cowboy Bebop,
  • Samurai Champloo,
  • Gungrave.

To oczywiście nie wszystko. Oprócz samego anime pojawiło się także kilka odniesień do znanego brytyjskiego serialu. Tym razem odbywającego się w latach 20. XX wieku i opowiadającego o losach mafii. Zapewne wiele osób już doskonale wie, że chodzi o Peaky Blinders.

Alex i ja dużo rozmawialiśmy o Peaky Blinders, kiedy pracowaliśmy nad pierwszym sezonem.

Data premiery drugiego sezonu wciąż nie jest znana. Być może na początku 2023 roku twórcy zdradzą trochę więcej informacji.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends