w

Jankos o tym, dlaczego mógłby opuścić G2 Esports i jakie ma plany

Jankos jest obecnie najpopularniejszym i według wielu osób również najlepszym polskim graczem League of Legends.


G2 Esports zdecydowanie jest w swoim najlepszym momencie, jeżeli chodzi o League of Legends. Drużyna zdobywa najwyższe miejsca i konkuruje spokojnie z najlepszymi zespołami na świecie.

Tymczasem Jankos wspomina, że do końca jego kariery raczej bliżej, niż do początku. Co planuje Polak na kolejne lata?

Jankos w innej drużynie, niż G2?

W wywiadzie dla Esportmanii, Jankos wspomniał między innymi o swoich planach na kolejne lata. Jak sam gracz zauważa, jego kariera nie będzie trwać wiecznie. Obecnie choć chciałby zostać w G2 Esports, to jednak czytamy, że jest otwarty na propozycje.

“Na teraz chciałbym jednak zostać w G2, ale po sezonie zobaczymy. Może skończę karierę, może nie osiągniemy dobrych wyników i organizacja zdecyduje się na zmianę.”

Jankos nie wyklucza, że w ostatnich latach swojej kariery zmieni również region. Być może zastąpi LEC na rzecz LSC. To na pewno byłby ciekawy ruch.

“Jestem dość otwarty, jak chodzi o to, gdzie będę mieszkał. Nie czuję potrzeby, żeby to koniecznie była Polska czy nawet Europa. Dlatego, jeśli uznam, że to ma sens, żeby pojechać do Stanów, to pewnie bym to zrobił na ostatnie lata kariery.”

Wydaje się jednak, że trudno byłoby sobie wyobrazić Jankosa w innej drużynie. Tym bardziej w LCS, które ostatnio mocno odstaje i oglądalnością i ogólnym zainteresowaniem od LEC.

Jankos do G2 pasuje tak samo pod względem rozgrywki, jak i chemii. W rozmowach pomiędzy graczami słychać, że po prostu świetnie się przy tym wszystkim bawią. Gracz zaznacza, że to wszystko sporo kosztuje.

W zeszłym roku Jankos miał jedynie półtora miesiąca odpoczynku. Cały rok ciężko pracował i trudno było mu znaleźć chwilę dla siebie.