w

Jedyna postać LoLa, która na Worlds ma 100% – jest albo banowana, albo wybierana

Na Mistrzostwach Świata pojawia się wiele różnych postaci, ale tylko jednej udało się gościć albo w meczu, albo przynajmniej w fazie banowania.


Worldsy zdecydowanie wpływają na popularność danych postaci w SoloQ. Idealnie widać to na przykładzie Miss Fortune, która na ten moment pojawiła się w największej ilości meczów. Można ją było oglądać w 20 grach.

Tymczasem ma ona “jedynie” 80%, jeżeli chodzi o tzw. “obecność”. Chodzi tutaj o wskaźnik tego, jak często postać jest albo banowana, albo wybierana. 100% osiągnął tylko jeden bohater.

Albo ban, albo jest w grze

Raczej nikt nie powinien być zaskoczony, że chodzi tutaj o Lee Sina – bohater według wielu osób jest jednym z najbardziej zbalansowanych w całym LoLu, ale co ciekawe, zmiany dostaje stosunkowo często.

Tyle, że Riot obchodzi się z nim bardzo ostrożnie, zmiany zazwyczaj polegają na lekkim dostosowaniu przeliczników pod obecną metę. W każdym razie tak, to Lee jako jedyny jest w tym momencie albo banowany, albo wybierany.

Łącznie wygrał 9 gier, przegrał 8, winrate utrzymuje się więc na poziomie 53%. Pod tym względem jest akurat wiele lepszych postaci.

Widać natomiast, że Lee jest bardzo popularny i mimo upływu lat dalej jest ogromnym zagrożeniem. Z ciekawostek jeżeli chodzi o Worldsy, to najczęściej banowana jest w tym momencie Yuumi.

Znajduje się ona jednocześnie na 2. miejscu, jeżeli chodzi o pojawianie się. Nic dziwnego, dostała 26 banów, przy czym zagrano nią jedynie 7 razy. Tyle samo banów dostała Irelia, tę finalnie można było zobaczyć w 3 meczach.

Najgorszy winrate mają w tym momencie Olaf i Tryndamere, obaj bohaterowie przegrali swoje 3 mecze, nie wygrywając jeszcze ani jednego.